Aktualijos

Žiemą vys ne tik iš kiemo, bet ir iš ežero

Rasa MILERYTĖ

Priešpaskutinę žiemos dieną, vasario 27-ąją, uteniškiai kviečiami linksmintis tradicinėje Užgavėnių šventėje, kuri šiemet grįžta su trenksmu, ir išvaryti iš miesto žiemą. Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas sako, kad tokios tradicinės, liaudies šventės kaip Užgavėnės – svarbi mūsų tapatybės dalis, turinti ir ugdomąją reikšmę, o tam, kad švęsti nereikėtų pavieniui, Kultūros centras žada daug įvairių pramogų.

Neatsiejama tradicijų dalis
Utenos kultūros centro direktorius E. Druskinas svarsto, kad, žvelgiant į šiandienos aktualijas, itin aktualus tampa valstybingumo klausimas, o savęs, kaip valstybės, kaip tautos, negalime suvokti be mus jungiančių tradicijų. Nuo seniausių laikų liaudies švęstos šventės, sako pašnekovas, yra mus jungianti grandis ir tradicijų pamatas, ant kurio galime statyti savo tapatybę.
„Nuo mažiausių klasių mokykloje mokomės, kad teritorinis vientisumas – svarbi valstybingumo dalis, tačiau ne vienintelė. Nesuvoktume savęs kaip tautos be mus jungiančių tradicijų“, – įsitikinęs E. Druskinas.

Tęsinį skaitykite 2022 02 26 „Utenyje“