Aktualijos

Seimo narys E. Pupinis: Pasiūlymui pritarta: kitų metų biudžete kelio Utena-Vilnius remontui finansavimas bus užtikrintas.

Lapkričio pradžioje į biudžeto projektą pateikiau pasiūlymą, kad papildomos lėšos iš kelių naudotojo mokesčio (vinječių) nukeliautų konkrečiai „betonkės“ darbams. Vyriausybė ką tik tam pritarė – tai reiškia, kad kelio rekonstrukcijai kitiems metams numatyti papildomi 40 mln. eurų. Džiaugiuosi, jog į mano ir uteniškių argumentus dėl kelio svarbos buvo įsiklausyta.

Iš viso patobulintame projekte Lietuvos keliams skiriami papildomi 157 mln. eurų, iš kurių 40 mln. eurų numatyti Kelių priežiūros ir plėtros programai (KPPP), o konkrečiai – kelio Utena-Vilnius darbams. Kartu 117 mln. eurų Lietuvos keliams skiriami ES finansinės paramos. Iš viso 2024 m. kelių infrastruktūrai gerinti numatoma 872 mln. eurų.

Pasikartosiu, ką jau esu sakęs daug kartų – viskas vyksta pagal planą, kelias bus sutvarkytas. Didieji rekonstrukcijos darbai atkarpoje Utena-Molėtai prasidės kitais metais, kadangi šiame ruože jau yra paskelbtas konkursas rangos darbams atlikti. Taip pat baigiama projektuoti atkarpa Molėtai-Vilnius. Be to, kelio darbai jau pradėti ir pačioje Utenoje.

Savaime suprantama, kad vien tik šios sumos viso kelio remontui neužteks. Tačiau kaip ir minėjau, kitiems metams keliams iš viso numatyta 872 mln. eurų. Be abejonės, iš šių lėšų bus įgyvendami tokie projektai kaip, pavyzdžiui, Via Baltica, trečdalis KPPP lėšų nukeliaus savivaldybėms, bus tvarkomi tiltai, viadukai, vystomi karinės infrastruktūros projektai ir panašiai. Tačiau kelias Utena-Vilnius yra prioritetinis, todėl kita dalis bus finansuojama iš kitų KPPP lėšų ir papildomai skirtos ES finansinės paramos.