Aktualijos

Vasarą jaunimui – geresnės galimybės įsidarbinti

VšĮ Utenos verslo informacijos centras jau antrus metus įgyvendina Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą, kurią finansuoja Utenos rajono savivaldybė. Programos tikslas – padėti 14–17 metų amžiaus jaunuoliams įsidarbinti Utenos rajono įmonėse. Už vieną vasarai priimtą nepilnametį jaunuolį verslininkui mokama 300 Eur per mėnesį siekianti kompensacija.
Dirbti pagal programą šią vasarą pradėjo 62 jaunuoliai, o norinčiųjų dirbti bei užsiregistravusių darbo paieškos svetainėje darbas.utena.lt skaičius siekė net 600.

Susipažinkime: pirmieji įsidarbinusiųjų – Auktumas ir Justas.
Vasarą gausu ūkinės veiklos
Vaikinukus šią vasarą į darbą priėmė UAB „Utenos šilumos tinklai“.
„Esame labai patenkinti jais, – teigė vienos moderniausių Lietuvoje įmonių vadovas Darius Šinkūnas. – Vasarą, kai šilumos energijos gaminame ir realizuojame mažiau, turime nemažai ūkinės veiklos, rengiamės artėjančiam šildymo sezonui, tvarkome įmonės teritoriją. Dalis mūsų įmonės darbuotojų vasarą atostogauja, tad džiaugiamės, kad į pagalbą galime pasitelkti jaunimą.“
Pasak direktoriaus, norėjosi, kad dirbti ateitų motyvuoti, atsakingi, darbo nebijantys mokiniai, todėl užregistravę darbo skelbimą internetinėje svetainėje darbas.utena.lt įmonės vadovai maloniai nustebo – per keletą dienų sulaukė keliasdešimt skambučių.
„Kaip ir priimant specialistus į darbą, taip ir jaunuoliai buvo pakviesti į pokalbį, turėjo atsakyti į pateiktus klausimus. Juos vertino personalo specialistė ir mokiniams paskirtas darbų vadovas, kuris apmokė, skirstė užduotis ir šiuo metu juos prižiūri“, – kalbėjo bendrovės direktorius.
Nors birželį įmonėje dirbti pradėjo tik du nepilnamečiai, bet jau dabar yra pasirašytos trišalės sutartys, tad liepos viduryje Auktumas ir Justas sulauks pastiprinimo – prie jų prisijungs dar trys jaunuoliai.
Sunkaus darbo nebijo
Vienas pirmųjų Auktumo ir Justo darbų buvo tvarkyti betoninio pagrindo siūles. Pasak vyrukų, fizinis darbas jiems nebaisus, sąlygos dirbti – puikios, darbų vadovas suteikia tiek poilsio pertraukų, kiek, jo manymu, jauniesiems darbininkams yra reikalinga.

Justas


Anot jaunuolių, tai buvo jų pirmoji patirtis rengiant gyvenimo aprašymą, rašant trumpą motyvacinį laišką, einant į pirmąjį darbo pokalbį. Nors ir buvo šiek tiek jaudulio, viskas susitvarkė, kai tą pačią dieną sulaukė skambučio su geromis žiniomis – jie puikiai pasirodė per pokalbį ir užsitikrino darbo vietą.
Abu vaikinai sutartinai tvirtina, kad vasarą poilsio jiems pakaks, o galimybė užsidirbti pasitaikė pirmą kartą, tad jos neišnaudoti jie negalėjo.
Uždirbtus pinigus investuos į vairavimo pamokas
Vaikinai susipažino tik pradėję dirbti ir iškart atrado bendrą pomėgį – abiem patinka automobiliai. Abu mokosi gimnazijose, tik Auktumas – Adolfo Šapokos, o Justas – Dauniškio.
„Automobiliais domėtis pradėjau prieš 3–4 metus. Šią vasarą bandžiau įsidarbinti keliose automobilių remonto dirbtuvėse, tačiau nepavyko dėl karantino. Baigęs mokyklą planuoju savo ateitį sieti būtent su automobiliais. Norėčiau studijuoti transporto inžineriją, vėliau prisijungti prie Lietuvos automobilių sporto federacijos“, – apie ateities planus pasakojo Auktumas.

Auktumas.


Tiek Justas, tiek Auktumas jau žino, kad uždirbtus pinigus investuos į vairavimo pamokas ir sieks gauti vairuotojo pažymėjimą. O prie uždirbtų pinigų pridėjus santaupas gal ir automobilį pavyks įsigyti.
Didžiausia jų svajonė – ateityje atidaryti nuosavas automobilių remonto dirbtuves, tad vyrukai tikisi, jog pirmoji darbinė patirtis padės jiems siekti savo svajonės.
Utenos rajono savivaldybės administracija