Aktualijos

Šiemet uteniškiai „Maisto bankui“ aukojo mažiau

Rasa MILERYTĖ. Spalio 25–26 dienomis visoje Lietuvoje vyko „Maisto banko“ akcija, kurios metu žmonės aukojo nepasiturintiesiems. Skelbiama, jog rudeninės akcijos metu vėl buvo pasiektas žmonių dosnumo rekordas: paaukota 146,4 tūkst. kartų. Šis rezultatas 3,2 proc. didesnis nei pavasarį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje. Akcijos organizatoriai informavo, kad Utena pagal skaičius rikiuojasi tarp daugiausiai aukojusių miestų, bet palyginus šios ir pavasarį vykusios akcijos rezultatus matyti, kad šįsyk uteniškiai aukojo mažiau.

Utenoje paaukota mažiau nei pernai, bet vis dar išliekame tarp dosniausių miestų
Akcijoje dalyvavo devynios Utenoje veikiančios organizacijos: Krizių centras „Angelų pieva“, VšĮ „Sveikatą į namus“, Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga, Maltos ordino pagalbos tarnybos Utenos grupė, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos viltis“, Utenos lietuvių ir švedų draugija, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centras, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras bei Nijolės šeimyna.
Utenoje akcija, kaip ir pernai, sėkmingiausia buvo Krizių centrui „Angelų pieva“ – organizacijai paaukoti 2633 vienetai maisto produktų už 2782 eurus. Dosniai aukota ir VšĮ „Sveikatą į namus“, Utenos krašto žmonių su negalia sąjungai ir Maltos ordino pagalbos tarnybai: atitinkamai paaukota 1505, 1118 ir 1030 vienetų produktų. Maltiečiai šiemet išsiskyrė savanorių skaičiumi – akcijos metu savanoriavo net 61 žmogus. Utenos šeimos ir vaiko gerovės centrui paaukota 232 vienetai negendančių maisto produktų.
Prasčiau sekėsi ir pirmą kartą akcijoje dalyvavusiai Nijolės šeimynai – jai paaukota 294 vienetai maisto produktų. 813 vienetų maisto produktų surinko Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos viltis“, 524 – Utenos lietuvių ir švedų draugija, o Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centras surinko 456 vienetus maisto produktų.
Kaip informavo akcijos organizatoriai, daugiausiai maisto buvo paaukota didmiesčiuose. tarp mažesnių miestų didesniu dosnumu pasižymėjo ir Alytaus, Kėdainių bei Utenos gyventojai. Tiesa, nors bendras šalyje paaukotų maisto produktų skaičius, palyginti su ankstesne akcija, didesnis, Utenoje jis šiek tiek sumažėjo. Pavasarį Utenoje iš viso buvo paaukota 9403 vienetai maisto produktų, rudenį beveik tūkstančiu vienetų mažiau – 8605. Pavasarį paaukota už 10868 eurus, o šį kartą – už 9017 eurų. Pasak „Maisto banko“ vadovo Simono Gurevičiaus, suma galėjo mažėti dėl sumažėjusių kai kurių produktų kainos.

Aukojo įvairesnius ir brangesnius produktus
„Maisto banko“ akcijos organizatoriai informavo, kad šiemet buvo paaukota įvairesnių produktų. Dažniausiai aukotų prekių penketuke rikiuojasi makaronai, kruopos, cukrus, aliejus ir mėsos konservai. Pastarųjų šiemet surinkta perpus daugiau nei ankstesnių akcijų metu. Gerokai daugiau paaukota ir žuvų konservų. Žmonės sureagavo į organizatorių kvietimą paremti nepasiturinčiuosius baltymų turtingais produktais.
Angelė Mažeikienė, gaminanti maistą labdaros valgyklai „Angelų pieva“, džiaugėsi, kad šiemet paaukotų produktų asortimentas kaip niekad platus. Žmonės aukojo ne tik makaronus – vieną populiariausių akcijos produktų, bet ir aliejaus, miltų, sausainių, šokolado. „Palyginus su ankstesnėmis akcijomis, šiemet gavom kaip niekad daug kavos, – sakė A. Mažeikienė. – Anksčiau jos beveik negaudavom, žmonės sakydavo, kad tai prabangos prekė ir galima apsieiti be jos. O šiemet priėję prie mūsų kalbėjo, kad per radiją ir televiziją girdėjo kvietimą aukoti geresnių ir ne pačių pigiausių produktų, nes artėja šventės, ir žmonės nusipelnė bent per jas pasijusti sotūs ir laimingi.“
Paklausus, kas, jos manymu, lemia, kad parama „Angelų pievai“ kasmet vis didėja, A. Mažeikienė svarstė, jog per 15 veiklos metų žmonės ėmė pasitikėti organizacija. Be to, kadangi maisto produktai nepasiturintiesiems ne dalijami, o iš jų ruošiamas maistas, žmonės labiau pasitiki – žino, kad produktai atiteks tiems, kam tikrai reikia, nebus parduoti ar sušerti gyvuliams.
Šiemet prie „Angelų pievos“ savanorių prisijungė Šiaulių banko darbuotojai, tai irgi, pasak A. Mažeikienės, padidino žmonių pasitikėjimą: jei savanoriauti ateina tokie rimti žmonės, tai ženklas, kad pagalba skurstantiesiems tikrai reikalinga. Pašnekovė sakė esanti labai dėkinga savanoriams iš Šiaulių banko.
„Kai persikėlėm į naujas patalpas, mūsų klientų skaičius labai išaugo, – sakė pašnekovė. – Per dieną pamaitinam mažiausiai 100 žmonių, neretai valgytojų būna ir 140. Dabar esam įsikūrę kvartale, kuriame daug bendrabučių, iš ten žmonės ateina pas mus pavalgyti.“
„Angelų pieva“ paramos sulaukia ne tik „Maisto banko“ akcijos metu. Geros valios žmonės nuolat atveža bulvių, morkų, burokėlių, cukinijų, moliūgų ir kitų produktų. tai, džiaugėsi pašnekovė, labai didelė pagalba, užtikrinanti, kad sunkiau besiverčiantys asmenys neliks alkani.