Aktualijos

Ko nepamatytum ir iš aukščiausio bokšto

Vytautas Kazela

Paskelbta, kad privalomai karantinuotis 14 dienų reikės sugrįžus iš daugiau nei 50 pasaulio šalių, todėl planuoti atostogas užsienyje gali tik nepataisomas avantiūristas.

Gerai, kad Lietuvoje yra daugybė vietų, kurias verta pamatyti. Svarbu gerai viską susiplanuoti ir turėti tikslą. Pavyzdžiui, aš prieš keletą metų susiplanavau įkopti į 10 apžvalgos bokštų. Per vasarą šį planą pavyko įvykdyti. Užkopiau į du bokštus Anykščių rajone (Anykščių šilelio ir Rubikių), taip pat Sartų (Rokiškio r.), Mindūnų (Molėtų r.), Sirvėtos (Švenčionių r.), Merkinės (Varėnos r.), Veisiejų (Lazdijų r.), Kirklių (Biržų r.) ir į du apžvalgos bokštus Akmenės rajone (Kamanų ir Jurakalnio). Smagumas neišpasakytas.
Šiais metais susigalvojau įveikti 10 pažintinių takų. Pirmasis – Čepkelių pažintinis takas. Gražių dalykų yra ir kaimyniniame Zarasų rajone.Degučių pažintinis takas skirtas Degučių kraštovaizdžio draustinio vertybėms pristatyti. Jį galima rasti Degučių sankryžoje pasukus Salako pusėn, netoli už miestelio. Prie kelio į Salaką stovi iš medžio drožta rodyklė. Automobilius galima pasistatyti tako pradžioje esančioje stovyklavietėje. Einant taku galima susipažinti su šimtamečio pušyno augalija ir gyvūnija. Na, su gyvūnais nepasisekė, o štai pakvėpuoti švariu, sakais kvepiančiu pušyno oru buvo galima į valias.
Paskui netikėtai atsivėrė medinis takas į aukštapelkę, galva apkvaito nuo stipraus žydinčių pelkinių gailių kvapo. Gale tako – paslaptingas akivaras. Žengsi žingsnį ir prasmegsi – virš galvos užsivers juodas vanduo su mistika kvepiančiais augalais paviršiuje, o vaikams tvarkyti kapų nereikės. Jei pataikysite laiką, pamatysite į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas pelkių orchidėjas. Man tai nepavyko. Buvo dar per anksti.

Tęsinį skaitykite 2020 07 11 „Utenyje“