Aktualijos

Dviejų elektromobilių įkrovimo stotelių
paslaugos – mokamos

Utenos rajono savivaldybės taryba rugsėjo 29 d. vykusiame posėdyje priėmė sprendimą „Dėl pavedimo teikti elektromobilių viešojo įkrovimo paslaugas ir elektromobilių viešojo įkrovimo paslaugų kainos nustatymo“. Informuojame, kad nuo ateinančių metų sausio 1 d. Utenoje bus apmokestintas elektromobilių įkrovimas  dviejose įkrovimo stotelėse, esančiose Aušros g. 43 ir Aukštakalnio g. 3. Mokestį sudaro dvi dalys: už įkrovimo sesiją – 0,4 Eur ir už sunaudotą elektros energiją – 0,50 Eur/kWh. Kitose aikštelėse (K. Donelaičio g. 30, Utenio a. 16, Maironio g. 6A) elektromobilių įkrovimo paslauga yra nemokama.
Minėtos trys stotelės yra gautos ir įrengtos vykdant ES struktūrinių fondų lėšų finansuotą projektą „Elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas Utenos mieste“. Pagal projektą paslaugos teikiamos nemokamai 5 metus po projekto įgyvendinimo. Už šių įkrovimo stotelių sunaudotą elektros energiją 2021 m. Utenos miesto seniūnija sumokėjo 9,2 tūkst. Eur. Pagal 2022 m. liepos mėnesio suvartotos elektros duomenis ir kainas metų išlaidos bus apie 23 tūkst. Eur.
Stotelės Aušros ir Aukštakalnio gatvėse, pradėtos eksploatuoti 2021 m. gruodį, yra gautos iš Transporto kompetencijų agentūros ir įrengtos savivaldybės lėšomis. Jose per š. m. liepos mėnesį elektromobiliai buvo krauti 137 kartus, rugpjūčio mėnesį – 222 kartus (abiejų mėn. vidutinis vieno įkrovimo dydis – po 11 kWh.). Įkrovimo stotelių išlaidos už elektros energiją liepą siekė 779 Eur, rugpjūtį – 1716 Eur.
Nustačius elektromobilių įkrovimo kainas, automobilio, kurio baterijos talpa 36 kWh ir su pilna baterija nuvažiuoja apie 300 km, 100 km kaina būtų 6 Eur (palyginkime: kitomis kuro rūšimis važiuojančių lengvųjų automobilių 100 km kaina yra 12–16 Eur).
Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, Utenos rajono savivaldybėje 2022 m. rugsėjo 1 d. buvo įregistruotos 63 elektra varomos transporto priemonės, iš kurių 37 – dviratės transporto priemonės, 25 lengvieji automobiliai ir 1 sunkvežimis. Bet didelė dalis pakrovimo stotelių klientų yra ne savivaldybės gyventojai.
Utenos rajono savivaldybės administracija