Aktualijos

Utenos, Vilniaus ir Panevėžio kelių policijos pareigūnai vykdė bendrą prevencinę priemonę

Artėjant vasaros pabaigai, rugpjūčio 20 d., šeštadienio vakarą, Utenos apskrityje Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK), Vilniaus ir Panevėžio apskr. VPK kelių policijos pareigūnai surengė bendrą policijos priemonę, kurios metu tikrino vairuotojų – dviračių ir elektrinių paspirtukų – blaivumą, apsvaigimą nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, kontroliavo dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų elgesį bei atliko pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, važiavimo per sankryžas ir šviesoforo signalų nepaisymo kontrolę.
Dalyvavo aštuoni Utenos, Vilniaus ir Panevėžio apskr. VPK kelių policijos pareigūnai, kurie nuo 18.00 val. iki vidurnakčio patikrino daugiau nei pusę tūkstančio vairuotojų Utenos mieste ir miesto prieigose, taip pat vykdė prevencinę priemonę Zarasų rajone ir Visagino savivaldybėje.
Keturi policijos pareigūnų ekipažai iš daugiau nei pusės tūkstančio patikrintų vairuotojų išaiškino tris neblaivius vairuotojus, dviem iš jų buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (2,05 prom. ir 2,07 prom.) ir pradėti ikiteisminiai tyrimai. Vienam vairuotojui nustatytas lengvas girtumo laipsnis (0,54 prom.) ir pradėta administracinė teisena, dar dviem – nustatytos leistinos normos ir jie galėjo toliau tęsti kelionę.
Vykdytos bendros priemonės metu policijos pareigūnai išaiškino ir kitus KET pažeidimus: vienas eismo dalyvis nesegėjo saugos diržo, elektrinio paspirtuko vairuotojas važiavo per pėsčiųjų perėją. Įkliuvo vairuotojas, vairavęs automobilį be galiojančios techninės apžiūros, kuris anksčiau buvo tris kartus viršijęs leistiną greitį, kurį užfiksavo keliuose įrengti stacionarūs greičio matuokliai, todėl šiam vairuotojui dar papildomai buvo įteikti trys protokolai už greičio viršijimą. Neblaiviems vairuotojams teko ieškoti kitų būdų, kaip toliau tęsti kelionę, o pavyzdingiems vairuotojams policijos pareigūnai linkėjo saugios kelionės.
Utenos apskr. VPK kelių policijos pareigūnai ne pirmą kartą vykdė bendras policines priemones kartu su kitų apskričių pareigūnais. Tokios priemonės dažnai eismo dalyviams sukelia pasipiktinimą, tačiau eismo dalyviai tikina, kad tai skatina visų eismo dalyvių sąmoningumą. Utenos, Vilniaus ir Panevėžio apskr. VPK kelių policijos pareigūnai planuoja ir ateityje rengti bendras prevencines priemones keliuose.
Utenos apskr. VPK inf.