Aktualijos

Prezidentas remia idėją Utenoje kurti pramonės parką

Rasa MILERYTĖ

Gruodžio 10 dieną Prezidentas Gitanas Nausėda su komanda lankėsi Utenoje ir Dusetose, kur susitiko su savivaldybių merais, kultūros srities darbuotojais, verslininkais, ūkininkais, teismų sistemos darbuotojais, socialinių paslaugų teikėjais, nevyriausybinių organizacijų, regioninės žiniasklaidos atstovais. Prezidentas ir jo komanda per dieną turėjo 20 susitikimų, kurių metu aptarė Utenos apskrities regionų problemas. Apibendrindamas dienos įspūdžius Prezidentas sakė, kad Lietuvoje regionų politikos dar nėra, kad centrinė valdžia turėtų labiau domėtis regionų problemomis ir padėti jas spręsti, o dienos pabaigoje Utenos meno mokykloje surengtoje spaudos konferencijoje atsakė ir į klausimus apie Vyriausybės darbą.

„Yra daug gražių deklaracijų apie tai, kaip reikia mažinti miesto ir provincijos atskirtį. Žodis „provincija“ man nepatinka, nes jau savaime suponuoja tą atskirtį, – sakė Prezidentas G. Nausėda susitikimo su regionine žiniasklaida metu. – Tas problemas užprogramuoja pati demografinė situacija, kuri lemia tai, kad nyksta mokyklos, kad mažėja ligoninių galimybės ir pajėgumai. Vis dar neturime koordinuoto požiūrio į regionų politiką ir regionai gelbėjasi, kaip kas išmano ir kaip kas sugeba.“
Prezidentas sakė matąs, jog kai kuriems dalykams stinga centrinės valdžios dėmesio, ir žadėjo dėti pastangas, jog atskirtis tarp regionų ir didžiųjų miestų mažėtų.
Susitikimo metu buvo iškelti regioninės žiniasklaidos išlikimo ir pasiekiamumo klausimai. Išsakyti nuogąstavimai, kad po pašto reformos, kai nebeliko stacionarių pašto skyrių, o jų funkcijas perėmė mobilieji laiškininkai, kaimo vietovėse gyvenantys žmonės nebeprenumeruoja laikraščių, nes laiškininkai jiems įteigia mintį, kad sudėtinga pristatyti prenumeratą.

Tęsinį skaitykite 2019 12 14 „Utenyje“