Aktualijos

Lietuvos Respublikos Prezidentas: regioninės politikos Lietuvoje nėra

Genovaitė Šnurova

Gruodžio 10 dieną Utenoje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda.
Dešimtą valandą ryto prie savivaldybės atvykusį Prezidentą pasitiko Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.
Utenio aikštėje, šalia kalėdinės eglutės, garbaus svečio laukė būrelis vaikų. Prezidentas G. Nausėda priėjo prie jų, kiekvienam paspaudė ranką, paklausė, kaip sekasi, ir kartu su vaikais nusifotografavo. Prezidentas pasisveikino ir su šalia savivaldybės stovinčiais uteniškiais, kiekvienam rado malonų žodį, noriai fotografavosi.
savivaldybės tarybos salėje Prezidentas beveik pusantros valandos kalbėjosi su Utenos, Ignalinos, Molėtų, Anykščių, Zarasų savivaldybių merais ir Visagino mero pavaduotoja, nes pats meras tuo metu buvo išvykęs į Kiniją. Gaila, žurnalistai į salę nebuvo įleisti.
Lietuvos Respublikos Prezidentas gausiai susirinkusiems žurnalistams po susitikimo su merais skyrė apie dvidešimt minučių ir spėjo atsakyti į keletą klausimų.
Gerbiamas Prezidente, kodėl nusprendėte pavažinėti po regionus ir kodėl pirmam vizitui pasirinkote Uteną?
Toks mano pažadas buvo duotas uteniškiams praėjusių metų pavasarį, todėl dabar tuos pažadus pradėjau vykdyti. Noriu su regionų situacija susipažinti ne sėdėdamas kabinete Vilniuje, o atvažiuoti į regioną ir susitikti su tais žmonėmis, kurie yra atsakingi už regionų politikos vystymą. Problema, kurią aš jau pamačiau, ta, kad nėra efektyvaus bendradarbiavimo tarp regioninės ir centrinės valdžios. Aš išgirdau merų planus, bet tie planai, kurių įgyvendinimas priklauso nuo jų pačių, yra gana neblogai vykdomi, o tuos, kurie priklauso nuo kitų institucijų paramos, įgyvendinti sekasi sunkiau. Tai problema, apimanti daugybę klausimų.

Tęsinį skaitykite 2019 12 14 „Utenyje“