Šventadienio paraštėse

Dievo vardu prašau, sustabdykite šias žudynes!

Popiežius Pranciškus griežtai pasmerkė Ukrainoje tebesitęsiantį karą. Kalbėdamas sekmadienį po vidudienio maldos popiežius sakė, kad vienintelis dalykas, kurį reikia padaryti, tai nutraukti nepriimtiną ginkluotą agresiją, kad Dievas yra taikos, o ne karo Dievas, o tie, kurie remia smurtą, išniekina jo vardą. Popiežius prašė visose vyskupijose daugiau melstis, kad šis karas pasibaigtų, ir dėkojo visiems, kurie teikia pagalbą kenčiantiems dėl karo.
„Broliai, seserys, ką tik meldėmės į Švč. Mergelę Mariją. Praėjusią savaitę Marijos vardo miestas Mariupolis tapo širdį draskančio Ukrainą krečiančio karo kankiniu“, – sakė popiežius. Jis patikino, kad „vaikų, nekaltų žmonių ir beginklių civilių žudymo barbariškumo akivaizdoje nėra jokių strateginių priežasčių, kurias būtų galima pateisinti: vienintelis dalykas, kurį reikia padaryti, tai nutraukti nepriimtiną ginkluotą agresiją, kol ji nepavertė miestų kapinėmis“.
Popiežius sakė, kad su skaudančia širdimi prisideda prie paprastų žmonių, kurie prašo nutraukti karą, balso. „Dievo vardu, tegul bus išgirstas kenčiančiųjų šauksmas ir tegul liaujasi bombardavimas ir išpuoliai! Tegul būna iš tiesų ir ryžtingai susitelkiama į derybas, o humanitariniai koridoriai tebūna veiksmingi ir saugūs. Dievo vardu prašau jūsų: sustabdykite šias žudynes!“
Popiežius taip pat prisiminė daugybę karo pabėgėlių, paragino juos priimti. „Juose yra Kristus“, – sakė popiežius Pranciškus. Be to, jis padėkojo už susiformavusį didelį solidarumo tinklą.
„Prašau visų vyskupijų ir religinių bendruomenių dažniau melstis už taiką. Dievas yra tik taikos, ne karo Dievas, o tie, kurie remia smurtą, išniekina jo vardą“, – pasakė popiežius ir pakvietė esančius aikštėje ir dalyvaujančius nuotoliniu būdu tyliai melstis už tuos, kurie kenčia, ir prašyti, kad Dievas atverstų širdis tvirtam taikos siekiui. (SAK / Vatican News)