Aktualijos

Utenoje bus kuriamas Laisvės skveras

Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje kovo 9 d. tarybos nariai vieningai pritarė idėjai – skverui, esančiam J. Basanavičiaus ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankirtoje, suteikti Laisvės vardą. Rezoliuciją „Dėl Laisvės skvero Utenoje“ posėdyje pristatė tarybos narys Paulius Čyvas. Šios rezoliucijos esmė – įkurti Utenoje skverą, kuris būtų pavadintas Laisvės skveru ir kuriame, pasitelkus puošybos elementus, būtų įamžinami svarbūs Utenos, Lietuvos, pasaulio įvykiai. 2022 m. puošybos koncepciją planuojama paskirti Ukrainos kovai už laisvę įamžinti.
Rezoliucija parengta, atsižvelgiant į geopolitinę šiandieninio pasaulio padėtį ir siekiant išreikšti palaikymą Ukrainai, kovojančiai su Rusijos Federacijos ir Baltarusijos karine agresija. Tad šiais metais skveras turėtų pasipuošti Ukrainos vėliavos spalvomis, ukrainiečių kovą palaikančiais užrašais ir simboliais.
„Skverui parinktas Laisvės vardas dėl to, kad jame, pasitelkus puošybos elementus, bus atspindimos mūsų gyvenimo kertinės vertybės – laisvė, demokratija, nepriklausomybė, kovos už laisvę, pagarba šių kovų didvyriams, – sakė P. Čyvas. – Kaip skvere jas įamžinti, kokius akcentus ar puošybos elementus naudoti, bus tariamasi su gyventojais, nevyriausybinėmis organizacijomis, vietos bendruomenėmis. Suprantama, kodėl pirmasis akcentas skvere skirtas Ukrainai. Kaip tik dabar šioje šalyje sprendžiama viso laisvojo pasaulio ir demokratijos ateitis. Išreikšdami palaikymą broliškai Ukrainai, prisidedame prie jos beprecedentės kovos už laisvę, parodome tvirtą savo siekį saugoti ir puoselėti demokratiją.“
Utenos rajono savivaldybės administracija