Mūsų gyvenimo spalvos

Karšta bulvė

Vytautas Kazela

Išdavikų visada atsiras. Keisčiausia, kad Ukrainos karo atveju jų atsiranda jai pralaimint ir ypač, kai ji laimi. Todėl darytina išvada, kad tada Kremlius aktyvizuoja slaptus savo agentus ir sąjungininkus. Svarbiausia yra tai, kad tie žmonės išduoda ne tik Ukrainą, bet ir pačią demokratiją, laisvės idėją.
Turtingiausias ir vienas įtakingiausių pasaulio žmonių E. Muskas pranešė negalintis sau leisti toliau finansuoti „Starlink“ palydovų, kurie yra gyvybiškai svarbūs Ukrainai ginantis nuo Rusijos agresijos. Jo kompanijai „SpaceX“ išlaikyti 20 000 „Starlink“ terminalų kainuoja 20 mln. dolerių per mėnesį. E. Muskas apie tai pareiškė praėjus kelioms dienoms po jo pasiūlyto „taikos plano“ perduoti Rusijai dalį pageidaujamų Ukrainos teritorijų ir užbaigti karą. Tai sukėlė Ukrainos prezidento pasipiktinimą, o Ukrainos ambasadorius A. Melnikas socialiniame tinkle E. Muskui liepė „atsipi…“. Įskaudintas E. Muskas nusprendė nutraukti „Starlink“ finansavimą ir apie tai pranešęs socialiniame tinkle A. Melnikui pasiteisino – vykdome jūsų rekomendacijas. Po to, kai Rusija sugriovė įprastus Ukrainos telekomunikacijų tinklus, „Starlink“ terminalai leido Ukrainos vadams ir daliniams bendrauti mūšio lauke. Jie taip pat tapo gyvybiškai svarbūs Ukrainos kariams kontroliuojant bepiločius orlaivius, atliekant žvalgybą, atakuojant priešo tankus ir nukreipiant artilerijos ugnį.


„SpaceX“ praėjusį mėnesį išsiuntė laišką Pentagonui, prašydama JAV gynybos departamento prisiimti sąskaitas, susijusias su „Starlink“ naudojimu Ukrainoje. Metinės išlaidos, kurias turėtų padengti Pentagonas, siektų 400 milijonų dolerių. Aišku, jei karo išvarginta Ukraina netektų „Starlink“, būtų didelė bėda. Laimei, rašant šią apžvalgą atėjo žinia, kad E. Muskas persigalvojo – jis ir toliau finansuos „Starlink“. Galima sakyti, pamokė Ukrainą gero tono ir tuo viskas baigėsi. Pinigai yra tik šiugždantys popierėliai. Žinoma, kuo ilgiau tęsis karas, tuo didesnių nuostolių patirs E. Muskas ir kiti verslininkai. Bet karas yra karas, o pinigai, kaip jau sakiau, tik šiugždantys popierėliai ar skaičiai sąskaitoje.

Tęsinį skaitykite 2022 10 19 „Utenyje“