Jaunimo kampas

Jaunimui – nauja erdvė: nuo žaidimų vakarų iki diskusijų

Evelina DAČINSKAITĖ. Liepos 15 dieną Utenos miesto sode atidaryta nauja jaunimui skirta erdvė – Utenos jaunimo terasa. Savaime suprantama, joje gali apsilankyti visi norintys. Apie projektą buvo seniai galvota, o viešai kalbėti pradėta nuo šių metų vasario. Viena pagrindinių projekto įgyvendintojų Karolina Pinkevičiūtė papasakojo, kokios veiklos čia vyksta ir kaip gimė tokios erdvės idėja.
Esu girdėjusi, kad tai sena idėja. Gal galite plačiau apie ją papasakoti? Kodėl tik dabar pavyko ją įgyvendinti?
Idėja sena turbūt dėl to, kad uteniškiai dažnai kalbėdavo apie erdvę jaunimui – kad būtų atvira didžiąją dienos dalį, būtų nemokama, jauki. O įgyvendinti pavyko tik dabar, mūsų nuomone, dėl to, jog pagaliau buvo pradėtas pats procesas ir realus darbas.
Pati idėja, kaip jau minėta, ganėtinai sena. Tačiau pačias pirmąsias mintis pradėjome dėliotis 2020-ųjų rudens pradžioje, kai suformavome pagrindinę savo komandos dalį. 
Kas dirba ar dirbo prie šio projekto? Kiek savanorių šiuo metu turite?
Terasos idėjos pagrindiniai įgyvendintojai yra penki asmenys: Adas Andriūnas, Urtė Mališauskaitė, Faustina Klyvytė, Emilija Ingaunytė ir aš – Karolina. Prie mūsų komandos nuo pavasario yra prisijungę dešimt savanorių. Projektą įgyvendina jaunimo asociacija „O maš?“ Terasa atvira kiekvieną dieną nuo 12 iki 22 val. Labai laukiame Utenos jaunimo idėjų, kurias galėtume padėti realizuoti. Laukiame ir pasiūlymų dėl terasos veiklos.
Papasakokite, kaip vyko šio projekto įgyvendinimas.
Pirmiausia išsigryninome pagrindines mintis ir tai, kaip turėtų atrodyti terasos erdvė. Vėliau laukė idėjos pristatymas ir diskusijos su jaunimo reikalų taryba, koordinatore, savivaldybės meru ir vicemeru, jaunimo darbuotojais ir organizacijomis, ieškojome partnerių ir rėmėjų. Su komanda iki dabar turime reguliariai vykstančius susirinkimus kiekvieną savaitę. 
Kas finansuoja Utenos jaunimo terasos veiklas?
Terasos veiklos finansuojamos Utenos savivaldybės biudžeto jaunimo užimtumo skatinimo programos lėšomis. Terasoje esantį kupolą finansavo UAB Utenos šilumos tinklai, taip pat prisidėjo kiti partneriai bei rėmėjai. 
Kokios jaunimo veiklos dar planuojamos iki rudens?
Šiuo metu kiekvieną ketvirtadienį vyksta jaunimo žaidimų vakarai, ruošiamės kino ir rašymo dirbtuvėms, gyvos muzikos vakarams, diskusijų formato renginiams. Džiaugiamės, kad šalia kupolo, miesto sode, savo veiklas ruošiasi organizuoti ir kitos miesto organizacijos. 
Kaip Utenos jaunimas priėmė šią naujieną? O galbūt atvyksta jaunimo ir iš aplinkinių miestų?
Tikrai taip. Dienos metu lankytojų turime šiek tiek mažiau, tačiau vakare terasa prisipildo žmonių. Iš jaunuolių atsiliepimų ir to, kiek žmonių susirenka, sprendžiame, kad ši vieta tikrai reikalinga. Erdvėje dažnai lankosi jaunimas ir iš Utenos rajono.
Visas įsimintas Utenos jaunimo terasos akimirkas galite pamatyti nevyriausybinės organizacijos „O maš?“ socialinės platformos feisbuko puslapyje.