Aktualijos

Vyžuoniškiai sportuos naujame aikštyne: įrodė, kokia vieninga vietos bendruomenė

Rasa MILERYTĖ

Paskutinis spalio šeštadienis buvo vėjuotas ir vėsus, bet vyžuoniškiai tądien budo džiugiai nusiteikę: miestelyje oficialiai atidarytas sporto aikštynas, prie kurio įrengimo svariai prisidėjo vietinė bendruomenė. Vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ pirmininkė Renata Davniukienė „Uteniui“ džiaugėsi, kad įvykdžius šį didelės apimties projektą bus kur kas drąsiau imtis kitų iniciatyvų.
Šiemet jau aštuntą kartą vyko „Maximos“ organizuotas konkursas „Mes – bendruomenė“, skirtas prisidėti prie šalies bendruomenių iniciatyvų, kuriant alternatyvias edukacijų, laisvalaikio ir pramogų erdves. „Vyžuonos“ pirmininkė atviravo, kad sporto aikštynas – sena vyžuoniškių svajonė, o minėtas konkursas pasirodė kaip labai palanki galimybė. Nors projektas buvo teikiamas nedrąsiai, Vyžuonų miestelio gyventojų iniciatyva buvo puikiai įvertinta konkurso komisijos.
išsvajotam sporto aikštynui įrengti reikėjo 10 tūkstančių eurų. Pagal konkurso sąlygas, 30 procentų turi prisidėti pati bendruomenė. R. Davniukienė neslėpė – buvo daug nerimo, ar pavyks tokią sumą surinkti. Visgi 3000 eurų – dideli pinigai, ypač dabar, kai viskas taip brangu.

Tęsinį skaitykite 2022 11 12 „Utenyje“