Aktualijos

Kad Vyturių mikrorajonas taptų patrauklus jaunoms šeimoms

Genovaitė ŠNUROVA. Vyturių mikrorajonas, pasak jo gyventojų, labiausiai nuskriaustas, nes būtent šioje miesto dalyje blogiausi šaligatviai, nėra jokių gražiai sutvarkytų skverelių, pėsčiųjų ar dviračių takų ir kt.
Bene vienas ir pats didžiausias šio mikrorajono traukos centras – Vyturių progimnazija, kurioje šiais mokslo metais mokosi 322 mokiniai, dirba puikus pedagogų kolektyvas. „Džiaugiamės, kad pagaliau ir mūsų mikrorajonas sulaukė valdžios dėmesio, – sakė Vyturių progimnazijos direktorė Edita Kadūnienė. – Anksčiau didelis dėmesys buvo skiriamas miesto centrui, Dauniškiui, Aukštakalniui. Pats seniausias Utenoje mikrorajonas tiesiog reikalauja investicijų. Infrastruktūros pasikeitimai Vyturiuose pagerins viso mikrorajono aplinką, socialinę gerovę ir žmonių saugumą, sumažins nelaimingų atsitikimų skaičių.
Mes labai tikimės, kad šį mikrorajoną pamils jaunos šeimos, kurios čia pirks ar nuomosis butus, gal statys savo namus, o jų vaikai ateis į mūsų mokyklą. Ypač džiaugiamės, kad darbai prasidėjo nuo mokyklos. Jau įrengtas pandusas neįgaliesiems (jis buvo, bet nelabai patogus, be to, įėjimas į mokyklą pro vidinio kiemelio duris), dabar tvarkomos prieigos prie mūsų mokyklos, šaligatviai.
Buvo numatyta mokyklą modernizuoti prieš keletą metų, bet pažadas nebuvo įvykdytas. Po bendruomenės kreipimosi į savivaldybę įvyko daliniai renovacijos darbai: pakeisti langai, atnaujinta sporto salės danga, dalis išorės sienų. Mes esame įtraukti į savivaldybės strateginį veiklos planą, kuriame yra numatyta modernizuoti mūsų mokyklą. Šiuo metu modernizuojami vaikų darželiai „Šaltinėlis“ ir „Pasaka“, manau, kad po jų ateis ir mūsų eilė. (Tęsinys 2020 10 17 laikraštyje)