Aktualijos

Onkologiniams ligoniams – nuolaidos visuomeniniam transportui

Rasa MILERYTĖ. Nuo 2021-ųjų sausio 1 dienos onkologiniai pacientai, turintys POLA (Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos) kortelę, galės naudotis visuomeninio transporto nuolaida. Pagal dar gegužės mėnesį Seimo priimtą Transporto lengvatų įstatymo pataisą, onkologinėmis ligomis sergantys asmenys tolimojo, vietinio ar reguliaraus susisiekimo bilietą važiuoti autobusais, traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais galės įsigyti su 80 proc. nuolaida.
Pasak Utenos onkologinių ligonių asociacijos pirmininkės Stanislavos Mickevičienės, tokia lengvata onkologiniams pacientams itin reikalinga, nes ligoniams reikia dažnai važinėti į tik didmiesčiuose veikiančius gydymo centrus, o kelionės atsieina brangiai. Pašnekovė džiaugėsi, kad sutaupytas lėšas bus galima skirti gydymui ir gyvenimo kokybės gerinimui.
Panaši nuolaida uteniškiams taikoma jau kurį laiką – turint POLA kortelę, ši nuolaida taikoma važiuojantiems Utenos autobusų parko autobusais.
Transporto nuolaida nėra vienintelė POLA kortelės turėtojams taikoma nuolaida. Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su daugiau nei 130 verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Įvairios nuolaidos pateikus šią kortelę taikomos vaistinėse, odontologijos klinikose, sporto klubuose ir t. t. Taip pat POLA bendradarbiauja su daugiau nei 80 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios, atsižvelgdamos į savo galimybes, suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose: muziejuose, galerijose, teatruose, kino teatruose.
Kortelės turėtojams suteikiama galimybė gauti nemokamas specialistų konsultacijas apie su liga susijusias problemas. Specialistai atsakys į klausimus, susijusius su sveikatos, darbo, socialinės apsaugos, draudimo, paveldėjimo teise; suteiks ligoniams ar jų artimiesiems profesionalią psichologinę paramą, kad gydymo ir sveikimo procesas būtų lengvesnis; supažindins su gydymo alternatyvomis, įvertins retas būkles, pristatys klinikinius tyrimus, galimybes gydytis užsienyje; patars dėl mitybos, fizinio aktyvumo, streso kontroliavimo.
Norintiems gauti konsultaciją reikia užpildyti anketą POLA tinklalapyje. Klausimas pateikiamas raštu, o atsakymas gaunamas žodžiu: specialistas susisieks su pacientu telefonu pacientui patogiu metu. S. Mickevičienė informavo, kad asociacijos „Vilties kelias“ patalpose netrukus pradės budėti savanoriai, padėsiantys užpildyti klausimo anketą.
POLA kortelę gali gauti bet kuris fizinis asmuo, kuriam yra diagnozuota onkologinė liga. Jei onkologinė liga diagnozuota nepilnamečiam asmeniui, kortelė gali būti išduodama vienam iš jo tėvų ar globėjų. Išduodant kortelę prašoma onkologinę diagnozę įrodančio medicininio dokumento. kortelė yra vardinė su unikaliu numeriu, o paslaugų teikėjas turi teisę paprašyti asmens dokumento, kad būtų garantuota, jog pagalba pasinaudos tik tie, kam ji yra skirta.
POLA kortelę galima gauti Lietuvos gydymo įstaigose arba susisiekus su POLA kortelės ambasadoriais 32-uose Lietuvos miestuose. Utenoje dėl kortelės galima kreiptis į „Vilties kelio“ pirmininkę S. Mickevičienę.
Kortelė išduodama nemokamai.