Aktualijos

Iš Utenos kilęs menininkas susidomėjo senaisiais miesto pastatais ir įstaigų logotipais

Rasa MILERYTĖ

Kokia yra meno paskirtis? Pasak iš Utenos kilusio, šiuo metu Kaune gyvenančio Justo Ivanausko, menas turėtų telkti bendruomenę, įjaukinti gyvenamąją erdvę, perduoti socialinę žinutę ar puoselėti atmintį. Remdamasis šiais kriterijais menininkas sugalvojo neįprastą projektą: perpiešti Utenoje įvairiais laikotarpiais veikusių įstaigų logotipus, sukurti fotografijų seriją, kurioje būtų vaizduojami šiandieniniai pastatai su senųjų įstaigų logotipais, sužymėti objektus mieste ir sudaryti šių objektų žemėlapį, skirtą ekskursijoms po miestą.

Kūryba – bendravimo forma
J. Ivanauskas – dizaineris, dirbantis su reklama ir pakuočių kūrimu. Jo profesiniai sugebėjimai Europoje įvertinti apdovanojimu, skiriamu geriausiems pakuočių dizaino kūrėjams. Laisvalaikiu iš Utenos kilęs vyras atsiduoda kūrybai ir tampa gatvės menininku. Uteniškiai jau turėjo ne vieną galimybę susipažinti su jo kūryba ir idėjomis: J. Ivanauskas inicijavo projektą „Mylinti šeima“, kurio metu gimė paukštuko piešinys ant daugiabučio Maironio gatvėje, taip pat prisideda prie POKŠT kūrybinės bendruomenės iniciatyvų, pvz., šventės „Laiveliu į vasarą“ organizavimo.
„Mano kuriamas menas yra nukreiptas į žmonių bendrą būtį, tai yra kurdamas stengiuosi įtraukti kuo daugiau aplinkinių žmonių, noriu parodyti, kad kūryba – puikus įrankis mums susijungti ir tapti vienas kitam artimesniems.

Tęsinį skaitykite 20 20 10 21 „Utenyje“