Aktualijos

Keramiko keliu – jau 50 metų: kviečia į išskirtinę parodą

Rasa MILERYTĖ

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos puodžių karaliumi tituluojamas Vytautas Valiušis šiemet mini kūrybinio darbo jubiliejų – jau 50 metų, kaip žinomas ir vertinamas keramikas savo meistriškais darbais žavi ne tik Leliūnus ir Uteną, bet ir visą Lietuvą.
Šia proga Utenio aikštės stiklo galerijoje tris mėnesius vyks V. Valiušio darbų paroda. Ekspozicija bus keičiama kas mėnesį, eksponuojami darbai atspindės vis kitą keramiko kūrybinį laikotarpį.
Pasak Utenos kraštotyros muziejaus vadovės Jovitos Nalevaikienės, V. Valiušio darbai žavi grakščiomis formomis, liaudies motyvų raštais, o ypač įspūdingai atrodo juodosios keramikos dirbiniai. J. Nalevaikienė pasakojo, kad muziejus siekia atgaivinti Stiklo galeriją ir pristatyti žmonėms įvairius mūsų krašto kūrėjus, tad džiugu, jog pavyko suorganizuoti tokios išskirtinės asmenybės kaip V. Valiušis parodą.
V. Valiušis – vienas ryškiausių šalies tautodailininkų ir puodininkystės tradicijų puoselėtojų. Jis kuria įvairios paskirties keramiką ir visada pabrėžia, kad nekuria tik puodo ar puodynės – visų pirma dalija žmonėms geras emocijas. Meistras puikiai išmano senąsias keramikos tradicijas ir nebijo eksperimentuoti ieškodamas naujovių. Geros nuotaikos ir energijos nestokojantis menininkas savo įkurtą keramikos muziejų Leliūnuose pavertė Lietuvos ir užsienio keramikų traukos centru – čia nuolat vyksta parodos, edukacijos, simpoziumai.
Iškilaus tautodailininko darbai, iniciatyvos yra įvertinti Utenos krašto garbės piliečio vardu, du kartus – liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ aukščiausiu apdovanojimu. Keramikos meistro darbai vertinami jo kolegų.
50 metų – graži proga prisiminti V. Valiušio darbus, indėlį į lietuvių liaudies keramikos tradicijų išsaugojimą bei sklaidą, pasigrožėti jo kūriniais. Parodą jau galima aplankyti.