Aktualijos

Savaitės eismo įvykių apžvalga

Per savaitę, spalio 20–26 dienomis, penktadienį–ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, šalies keliuose įvyko 66 eismo įvykiai. Žuvo 1 asmuo (pėsčiasis – tamsiuoju paros metu). Sužeisti 78 žmonės: 26 pėstieji (pusė jų (13) – pėsčiųjų perėjose), 24 keleiviai, 20 vairuotojų, 4 elektrinių paspirtukų ir 3 dviračių vairuotojai, 1 kitas asmuo.

Tarp nukentėjusiųjų – 12 nepilnamečių (6 pėstieji, iš jų 3 – pėsčiųjų perėjose, 3 keleiviai, automobilio, dviračio, elektrinio paspirtuko vairuotojai).

Dėl neblaivių vairuotojų kaltės, pirminiais duomenimis, įvyko 2 eismo įvykiai, sužeisti 5 asmenys (2 vairuotojai, vienas jų neblaivus, ir 3 neblaivūs keleiviai).

Palyginti šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, pirminiais duomenimis, įvyko 7 eismo įvykiais daugiau, sužeista žmonių 9 daugiau, žuvo 4 mažiau.

Eismo įvykis, per kurį žuvo žmogus: spalio 21-osios, šeštadienio, naktį (2 val.), Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje (apšvietimas įjungtas, danga šlapia), automobilis „Toyota Prius“, vairuojamas 30 metų Baltarusijos Respublikos piliečio, partrenkė ir mirtinai sužalojo prieš transporto priemonių važiavimo kryptį ėjusį 69 metų pėsčiąjį.

Pirminiais duomenimis, vienos iš pagrindinių eismo įvykių priežasčių:

– Vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas – 30 proc.

– Saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas – 18 proc.

– Reikalavimo duoti kelią važiavimo pirmenybę turinčiai transporto priemonei nevykdymas – 18 proc.

– Saugaus atstumo iki kitos transporto priemonės nesilaikymas – 13 proc.

– Pėsčiųjų padaryti pažeidimai – 7 proc.

– Dviračių vairuotojų padaryti pažeidimai – 6 proc.

– Įvykiai viešajame transporte – 6 proc.

Pirminiais duomenimis, per savaitę užregistruoti 467 eismo įvykiai. Dėl neblaivių motorinių transporto priemonių vairuotojų kaltės – 3 proc. visų įvykių. Transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais atvejų – 156 (33 proc.). Viename iš jų, Panevėžio rajone, Niaukonių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai, krovininiam automobiliui „Renault“ (iki 3,5 t) susidūrus su stirna, nukentėjo 61 metų vairuotojas.

Šiais metais (iki spalio 26 d. įskaitytinai) mūsų šalyje eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 124 žmonės (25, arba 25 proc., daugiau nei 2022 metais per tą patį laikotarpį). Daugiausia žuvo vairuotojų – 70 (18 motociklų, 5 krovininių automobilių) ir pėsčiųjų – 21, iš jų 5 – pėsčiųjų perėjose. Žuvo 13 nepilnamečių, tarp kurių 7 keleiviai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų, dalyvaujančiųjų eisme, elgtis atsakingai, rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu.

Vairuojantieji transporto priemonę važiuokite tik saugiu greičiu, kad, prireikus, galėtumėte saugiai ją suvaldyti. Laikykitės saugaus (reikiamo) atstumo iki kitos transporto priemonės. Jokiu būdu nelenkite, neįsitikinę, kad tai daryti saugu. Nepraraskite budrumo ir lėtinkite važiavimo greitį prieš pėsčiųjų perėjas. Įsitikinkite, ar Jūs nesutrukdysite kitiems, išvažiuodami iš šalutinio kelio, sukdami į kairę, persirikiuodami. Atidumas būtinas važiuojant atbulomis, ypač automobilių stovėjimo aikštelėse, kiemuose, taip pat važiuojant ne tik per miškingas, bet ir atviras vietoves, nes yra nemaža tikimybė susidurti su laukiniais gyvūnais.

Pėstieji į važiuojamąją kelio dalį galite įžengti tik tada ir eiti per ją, kai esate visiškai įsitikinę savo saugumu. Dėmesingi būkite ir stebėkite eismo situaciją eidami per pėsčiųjų perėją. Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, turėkite su savimi šviesą atspindintį elementą (prožektorių, atšvaitus ar vilkėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais), kad Jus iš anksto galėtų pastebėti transporto priemonių vairuotojai.