Aktualijos

Turizmo sezono atidarymas Utenoje:širdies formos žygis, sporto fiesta ir „Baltos varnos“

Vasarą Utena, Aukštaitijos širdis, pasitinka širdingai. Ir ne tik todėl, kad šis metų laikas kiekvienam „prie širdies“, bet ir dėl to, kad uteniškiai birželio pradžioje išsiruošia į ilgą, 17 km pėsčiųjų žygį, kurio maršrutas aplink Uteną ir yra širdies formos.
Šis žygis – viena iš fizinio aktyvumo, sporto ir kultūrinio turizmo renginio „Širdies keliu“ dalių, bene pati įspūdingiausia ir pareikalaujanti daugiausia renginio dalyvių pastangų. Fizinio aktyvumo, sporto ir kultūrinio turizmo renginiu Utenos rajone pradedamas turizmo sezonas.
„Širdies keliu“ Utenoje startavo 2022 m. birželio 4 d. Tų pačių metų spalio 21 d. Vilniuje vykusiame 8-ame Lietuvos turizmo forume „Permąstykime turizmą“, kurį organizavo LR ekonomikos ir inovacijų ministerija, dėl renginio „Širdies keliu“ ir jį papildančių iniciatyvų Utenos rajono savivaldybė pelnė 3 vietą konkursinėje kategorijoje ,,Darniausia 2022 m. turizmo vietovė (savivaldybė)“.
Kuo gi ypatingas renginys „Širdies keliu“, kodėl jį reikėjo pradėti rengti ir kodėl taip pavadintas? Tam Utena turi svarbią priežastį: ji yra kardiologo, defibriliatoriaus išradėjo, Nobelio taikos premijos laureato Bernardo Louno (Borucho Laco) gimtasis miestas. Pamenate, kaip 2021 m. vykusiame Europos futbolo čempionate Danijos rinktinės futbolininkui Christianui Eriksenui vienų varžybų metu sustojo širdis? Jo gyvybė buvo išgelbėta tik dėl defibriliatoriaus. Jei ne greitas ir tikslingas B. Louno išradimo panaudojimas, nežinia, kaip viskas būtų baigęsi…
Plačiau apie Bernardą Luoną čia – Bernardo Louno šeimos takais (utenainfo.lt)
Taigi, šiam pasauliui nusipelniusiam gydytojui pagerbti ir buvo pradėtas organizuoti renginys „Širdies keliu“.
Šiais metais, minint Aukštaitijos metus, turizmo sezono atidarymas Utenoje įvyks birželio 3 d. Jau tradicija tampantis aktyvaus laisvalaikio, sporto ir kultūrinio turizmo renginys turi šiek tiek kitokį pavadinimą – „Širdies keliu. Pajusk Aukštaitijos širdį“. Renginio metu pernai sudarytu širdies formos maršrutu bus organizuotas pėsčiųjų žygis „Stipri širdis – laimės tvirtovė“.
Žygio metu numatyta kultūrinio poilsio stotelė – Utenos kamerinio teatro poezijos spektaklis „Girdėjau tavo atdūsį“ pagal P. Širvio ir S. Nėries eiles. „Utenio“ stadione vyks sporto fiesta. Šventės dalyviai klausysis šiuolaikinės aukštaitiškos muzikos atlikėjų grupės „Baltos varnos“ koncerto.
„Širdies keliu“ organizuoja VšĮ Utenos turizmo informacijos centras, jam padeda Utenos rajono savivaldybė, VšĮ „Utenos Utenis“, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Utenos kultūros centras, Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacija, UAB „Kia Auto“.
DETALI RENGINIO PROGRAMA:
9:00 val. – Registracijos pradžia (žygio dalyviai renkasi „Utenio“ stadione, Užpalių g. 100, Utena).
9:30 val. – Šventės atidarymas.
10:00 val. – Žygio „Stipri širdis – laimės tvirtovė“ startas (17 km).
10:30 val. – Kultūrinė programa Vestuvių kalnelyje. Utenos kamerinio teatro poezijos spektaklis „Girdėjau tavo atdūsį“ pagal Pauliaus Širvio ir Salomėjos Nėries eiles.
13:00 val. – Sporto fiesta. Lietuvos moterų futbolo A lygos rungtynės Utenos „Utenis“ – Kauno r. „Hegelmann“.
15:00 val. – Grupės „Baltos varnos“ koncertas.

Širdies formos maršrutas: „Utenio“ stadionas–Vestuvių kalnelis–Krašuonos parkas–Utenio aikštė–Vyžuonaičio parkas–Utenos Adolfo Šapokos gimnazija–Vyžuonėlių dvaras–Skaistašilio miškas – „Utenio“ stadionas.
Kviečiame visus visus, didelius ir mažus, dalyvauti fizinio aktyvumo, sporto ir kultūrinio turizmo renginyje „Širdies keliu“! Bus daug visko: gerų emocijų, nuoširdaus bendravimo, staigmenų ir savo jėgų išbandymo.

Registracija ir daugiau informacijos: https://www.utenainfo.lt/renginys/renginys-sirdies-keliu-1/date-20230603/