Aktualijos

Įsidėmėkite – pagalbos numeris 112

Genovaitė ŠNUROVA. Rodos, visą rugsėjo mėnesį per televiziją nuolat buvo kartojama reklama, kad nuo spalio pirmos dienos nebeliks pagalbos telefonų 01 (gaisrinė), 02 (policija) ir 03 (greitoji pagalba) arba 011 (gaisrinė), 022 (policija), 033 (greitoji pagalba) ir kad visais atvejais pagalbą reikia kviestis bendruoju pagalbos telefonu 112.
Maniau, kad tikrai visi įsidėmėjo šitą jau daugelį kartų girdėtą numerį, todėl jokių problemų nekils. Pasirodo, klydau. Neseniai įsitikinau, jog garbaus amžiaus moteris, staiga sutrikus sesers sveikatai, iš įpročio skambino senuoju greitosios pagalbos telefono numeriu ir jaudinosi negalinti prisiskambinti. Kai jai paaiškinau, jog dar kurį laiką paskambinus senaisiais pagalbos numeriais „automatinė moteris“ lietuvių ir rusų kalbomis paaiškina, kokiu numeriu reikia skambinti ištikus nelaimei, minėta moteris sakė, jog buvo labai išsigandusi, sutrikusi, todėl net nesiklausė jokių paaiškinimų, o vis rinko ir rinko tą patį senąjį numerį ir niekaip neprisišaukė pagalbos.
Šitą faktą žinodama vieną dieną kalbinau tiesiog gatvėje sutiktus pagyvenusius žmones ir klausiau, kokiu numeriu skambintų ištikus nelaimei. Ne vienas sutiktasis dievagojosi tikrai nežinojęs pasikeitimų, nors televizorių žiūri kasdien.
Kalbinau ir gerokai jaunesnius žmones, kurių gyvenimo būdas ne visus džiugina. Tik vienas jų žinojo naująjį pagalbos numerį. Ir tai tik todėl, kad jam ant balto popieriaus lapo dideliais skaičiais jį užrašė sesuo.
O juk jau praėjo daugiau nei pusė spalio mėnesio. Lyg ir turėjo užtekti laiko įsiminti bendrosios pagalbos numerį. Pasirodo, dar ne. Matyt, reikia laiko…