Aktualijos

Robertos Macelienės triumfą vainikavo folkloro „Oskaras“

Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“ vadovė Roberta Macelienė triumfavo Rumunijos Bistritos mieste vykusiame tarptautinių folkloro asociacijų sąjungos IGF 70-mečiui skirtame renginyje. Žinoma šalies choreografė R. Macelienė įvertinta pagrindiniu prizu, garbingai dar vadinamu folkloro „Oskaru“.
Folkloro „Oskaras“ – „Gold Star“ („Aukso žvaigždė“) yra aukščiausias Tarptautinės folkloro asociacijų sąjungos IGF apdovanojimas, įsteigtas 2008 metais. Jis teikiamas už pasiekimus populiarinant folklorą ir tautinės kultūros bei folklorinio judėjimo plėtojimą. Šiemet dėl minėto apdovanojimo, kuris įteiktas septynių šalių atstovams, varžėsi 42 minėtai sąjungai priklausančių šalių atstovai.
„Esu laiminga, kad mane pastebėjo ir įvertino, džiaugiuosi parvežusi folkloro „Oskarą“, bet to nesureikšminu. Tai ne mano, bet visos mūsų tautos kultūros šaknų įvertinimas, – sakė R. Macelienė. – Svarbiausia man yra visiems įrodyti, kad šokti gali kiekvienas. Deja, šokis pas mus pamažu baigiamas pamiršti, ypač po to, kai mokyklose nebeliko šokio pamokų.“
Penkias dienas Rumunijoje vykusi šventė kasdien buvo vainikuojama įspūdingais renginiais ir koncertais. „Didžiausią įspūdį paliko akimirka, kai man įteikiant apdovanojimą orkestras gyvai atliko Lietuvos himną, – neslėpė R. Macelienė. – Penki tūkstančiai atsistojusių šventės žiūrovų pagerbė ne mane, o Lietuvą, kartu ir Uteną. Esu gavusi daugybę apdovanojimų, tačiau teikiant pastarąjį mūsų šalies himnas buvo atliekamas pirmą kartą. Tai negali nejaudinti.“
R. Macelienė dirbti į Uteną atvažiavo 1979 metais baigusi studijas. Per 38 metus ji išugdė kelias šokėjų kartas. Pažinti šokį ir jį pamilti choreografė išmokė apie keturis tūkstančius vaikų. Kasmet „Vieversa“ surengia po 30 koncertų, o per beveik keturis dešimtmečius jų būta per tūkstantį. R. Macelienė, kuriai suteiktas Lietuvos šokio mokytojos vardas, sakė, jog iki šiol prieš kiekvieną koncertą sunkiai slepia jaudulį.
Pasauliniam apdovanojimui uteniškę pristatė IGF Lietuvos sąjungos prezidentė Birutė Akelaitienė. Apie tai sužinojusią R. Macelienę ištiko lengvas kultūrinis šokas, nes choreografė nesitikėjo tokio įvertinimo. Beje, Lietuva minėtą apdovanojimą pelnė jau penktą kartą.
Utenos rajono savivaldybės administracija