Aktualijos

Ateikime ir švęskime

Vis labiau artėja miesto šventė. Kaip vyksta pasiruošimas jai? Vytautas Kazela kalbina Utenos kultūros centro direktorių Eriką Druskiną.
Mes visus metus stengėmės daryti visko labai daug. Peržiūrėti visą mūsų veiklą. Kvietėmės daug kolektyvų. Ir žiūrovų stengėmės daugiau pritraukti į mūsų veiklas. Ir per šventę viskas bus panašiai. Renginių numatoma tris kartus daugiau ir netgi už mažesnius pinigus. Aš pats daug metų dirbau įvairiuose miestuose renginių režisieriumi ar organizatoriumi. Tos gražios draugystės, pažintys veikia, todėl mes galime pasikviesti daug įvairiausių atlikėjų, aktorių.
Šventės programa bus labai įvairi ir tenkins pačius įvairiausius skonius. Nuo gražios klasikos, barokinių giesmių iki pramoginės muzikos. Mes labai didelį dėmesį skiriame šeimai, bendruomenei. Visų renginių programas dėliojome taip, kad būtų ką veikti atėjus su šeima. Šventės metu Utenos kultūros centras pristatys 7 erdves. Dar viena erdvė priklausys Utenos kameriniam teatrui, kuris taip pat įsijungs į miesto šventę. Pirmą kartą vyks vestuvių muzikantų konkursas. Jau dabar mes rengsime porų, kurios planuoja vestuves švęsti ateinančiais 2020 metais, atranką. Jos dalyvaus vertinimo komisijos darbe ir išrinks geriausius vestuvių muzikantus.
Šventė prasidės ketvirtadienį. Svarbiausias šios dienos akcentas – miesto palaiminimo ceremonija su kunigu Algirdu Toliatu. Mes kviečiame bendruomenę pradėti šventę ne kokia nors triukšminga eisena, o jaukiu pabuvimu prie Kultūros centro – juk tokioje dinamiškoje mūsų kasdienybėje taip svarbu stabtelėti, susikaupti, susitelkti į giluminius, dvasinius dalykus, atsigręžti į save, į savo artimą, pamąstyti apie tai, kas, pavyzdžiui, yra ta laimė, gal mes ją ne taip suprantame. Su kunigu apie tai bus galima diskutuoti.

Ji nesibaigs, kaip įprasta, šeštadienį. Utena ne tik miestas, bet ir rajonas su savo miesteliais. Sekmadienis – Atradimų diena, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į mūsų miestelius. Tai tarsi uteniškių iškyla. Šįkart į Užpalius. Miestelis labai įdomus. Mes net programą sudėliojom taip, kad joje atsispindėtų daugiakultūrinė miestelio praeitis. Lietuvos šauliai šiais metais švenčia 100 metų jubiliejų. Mūsų Užpalių skyrius ir yra įsikūręs šaulių namų pastate. Šauliai dalyvaus ir mūsų šventėje. Mes norime, jog šis pastatas būtų sutvarkytas taip, kad atitiktų tų laikų dvasią. Daug visko bus – garsių atlikėjų, mūsų kolektyvų ir, žinoma, Užpalių kinas.
Dar vienas naujas dalykas – per šventę mes kviesime apsižvalgyti aplink ir matyti ne tik save, savo šeimą, bet ir kitus žmones. Kviesime įsivaikinti vaikus. Dar prieš šventę socialiniuose tinkluose pasakosime apie tuos, kurie buvo įvaikinti, užaugo puikiais žmonėmis.
Pirmą kartą miesto šventę ribos statybos tranšėjos. Ar tai nesudarys didelių nepatogumų? Gal renginiai vyks ir miesto parke?
Bandysime išsitekti prie Kultūros centro ir prie ežero. Mugė šurmuliuos Aušros gatvėje nuo „Sodros“ pastato, o pasiekusi ERGO draudimą pasuks į dešinę, tarsi apgaubdama Kultūros centrą. Daug veiklų vyks prie ežero. Scenos išdėstytos taip, kad išsklaidytų žiūrovus, kad visi turėtų ką veikti ir netrukdytų vieni kitiems. Turėjome minčių išeiti į miesto parką, bet tada dėl darbų Aušros gatvėje atsirastų pasiekiamumo ir automobilių parkavimo problema. Todėl to ir atsisakėme. Šventinis šeštadienis atrodys lyg didelis linksmybių ir atrakcionų parkas.
Taip jau yra nuo pat pradžios, kad po šventės organizatoriai sulaukia kritikos. Pagrindinis kaltinimas: nebuvo utenietiško akcento. Nors kas tai yra, niekas nežino…
Noriu pakviesti neieškoti to, ko nesame pametę. Esmė ne čia. Esmė – padaryti taip, kad mums visiems būtų jauku ir gera. Režisierių užduotis padaryti taip, kad pas mus tai tiktų. Aš įsitikinęs, kad ši šventė tikrai bus graži. Mes daug ko turime. Iš to turėjimo kartais pradedame norėti kažko, ko niekur nėra. O reikia tik atsipalaiduoti ir švęsti. Gal ir pasikartosiu, bet noriu pasakyti, kad atėję į šventę žmonės ras kažką pagal savo skonį. Bus ir klasikinės, ir liaudiškos muzikos, ir džiazo, ir estrados. Jaunimui AB „Utenos trikotažas“ dovanoja Justino Jaručio ir grupės koncertą. Palaikykime ir puikius savo miesto atlikėjus.
Ačiū už pokalbį. Smulkiau apie programą neklausinėsiu. Ji šiandien skelbiama ir skaitytojai patys galės su ja susipažinti.