Aktualijos

Tradicinė rudens šventė

Giedrą ir saulėtą pirmąjį spalio sekmadienį Utenos kultūros centro kieme šurmuliavo jau tradicine tapusi rudeninė Moliūgų šventė. Viso renginio metu tiek šeimininkus, tiek svečius džiugino ne tik malonus oras, bet ir rudeninė mugė. Joje susirinkusieji galėjo įsigyti tai, ko geidžia širdis – nuo sodinukų ar amatininkų, dizainerių ir tautodailininkų darbų iki įvairių kulinarinio paveldo patiekalų, saldumynų ir gėrimų. Nosį glostė malonūs mugėje parduodamų gardumynų kvapai – keptų vaflių, spragintų kukurūzų, rūkytos žuvies ar mėsos.
Į šventę susirinkę žmonės po mugę vaikščiojo neskubėdami, atsipalaidavę. Susirinkusiųjų būrį paįvairino tautiniais drabužiais pasipuošęs jaunimas. Prie kiekvieno kioskelio, o jie driekėsi plačiu ratu, buvo galima išvysti po būrelį stabtelėjusių uteniškių ir svečių, ramiai apsipirkinėjančių, besišnekučiuojančių, besivaišinančių.
Rudeniniame renginyje žmonės atrodė kaip viena didelė šeima savame kieme – visi savi, vienas kitą pažįstantys, užkalbinantys ir sveikinantys, besijuokiantys. Ausį malonino graži uteniškių tarmė. Ją gyrė ir viena kalbinta prekybininkė iš Kauno apskrities. Moteris prekiavo papuošalais ir tuo pat metu atviravo, kad Utenos krašte, kurį su visais uteniškiais ir jų šneka yra pamilusi, norėtų gyventi.
Šnekinti pardavėjai dėkojo ir džiaugėsi, kad prekyba mugėje vyko sklandžiai. Kai kurie prekybininkai vos spėjo suktis ir aptarnauti jų dirbinių įsigyti panorusius pirkėjus.
Ant pastatytos scenos į šventę susirinkusius uteniškius ir svečius linksmino šokėjai ir dainininkai. Pirmasis ant pakylos žengė Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“ (vad. Roberta Macelienė). Po jaunimo į sceną lipo ir savo dainas miestui skyrė atlikėjas Tomas Bagdonavičius. Tuoj po jo susirinkusiuosius džiugino Utenos kultūros centro Tauragnų skyriaus kapela „Tauragna“ (vad. Vilma Valienė). Vėliau Utenos miestui romantiškas dainas dovanojo bardas Vygantas Kazlauskas. Po muzikanto atliekamų kūrinių ir po jo pasirodymo įvykusio auksarankių meistrų aukciono susirinkusiuosius toliau linksmino Utenos kultūros centro folkloro ansamblis „Davila“ (vad. Milda Morkūnaitė). Saulėtą Moliūgų šventę užbaigė duetas – Violeta Cvirkaitė ir Maksim Bendelston.
Iš jaukiai prie kultūros centro nuvilnijusio rudens renginio išėję žmonės dar ilgai dalijosi patirtais įspūdžiais.
Autorės nuotr.