Rasa MILERYTĖ. Gruodžio pabaiga – metas, kai galime sau leisti stabtelti, apžvelgti besibaigiančius metus ir atsikvėpti. Visi, bet tik ne Kalėdų Senelis. Jis nenuilsdamas vaikšto po miestą, skleisdamas šventišką nuotaiką ir žinią, kad stebuklai egzistuoja. „Uteniui“ pavyko pakalbinti Kalėdų Senelį, kuris sakė, kad jo laukia ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, ir linkėjo visiems būti sveikiems, laimingiems, nepamiršti žaismingumo, o suaugusiems – prisiminti, kad kiekvienas viduje esame vaikas.
Kalėdų Seneli, ar Jūs esate tikras?
Žinoma, kad tikras. Žmonės dažnai gali pamatyti mane vaikštantį po miestą. Stengiuosi mieste palaikyti kalėdinę nuotaiką. Ir džiaugiuosi matydamas, kad žmonės prieš šventes tampa geresni, dalyvauja įvairiose aukojimo akcijose, dalijasi su kitais, daugiau šypsosi, džiaugiasi. Šiuo metu net ir pikčiurnos tampa geresni.
Artėjant Kalėdoms, vaikams dažnai sakoma: „Būk geras, nes jei nebūsi geras, Kalėdų Senelis tau neatneš dovanų.“ Ką Jūs manote apie tokią drausminimo priemonę?
Visada vaikams atnešu dovanų. Galbūt, jeigu vaikai bus geresni, stengsis būti geresni, dovanų maišas bus didesnis. Man atrodo, vaiko pastangos būti geresniu tėvų meilės nepadidina, nes jie ir taip myli savo vaikus iš visos širdies, bet vaiko pastangos padeda patiems tėveliams patikėti stebuklais. Pagal visokias kvantines teorijas, daug dalykų priklauso ir nuo to, kaip į tai reaguoja stebėtojas. Taigi, kai mes džiaugiamės kitų pastangomis, mūsų pasąmonė persismelkia stebuklo dvasia. Galbūt kada nors mokslininkai išmoks apskaičiuoti, kokia galinga yra tikėjimo stebuklais jėga Juk kartais būna, kad garsiai nepasakome, kokios dovanos norime, o išpakuojame dėžę ir randame būtent tai. Manau, tai įvyksta todėl, kad žmonės, paveikti stebuklų, gali giliau pažvelgti į artimųjų vidų ir suprasti, ko jie iš tiesų trokšta, apie ką svajoja.
O kaip Jūs žinote, ar vaikas stengėsi būti geresnis, ar dovanų maišas turi būti pilnesnis? (Tęsinys 2020 12 23 laikraštyje)