Aktualijos

Pašventintas pirmasis kolumbariumas Utenoje

2023 09 07 kolumbariumasRugsėjo 6 d. Utenos miesto naujosiose kapinėse buvo atidarytas ir pašventintas kolumbariumas urnoms su kremuotais žmonių palaikais laidoti. Pirmąjį Utenos rajone kolumbariumą šventino Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčios klebonas, dekanas Remigijus Kavaliauskas. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Paulius Čyvas, Utenos miesto seniūnė Edita Urbonienė, seniūnės pavaduotoja Danutė Inčirauskienė, UAB „Utenos komunalininkas“ direktorius Rimantas Kaušylas, laidojimo namų „Luvi“, žiniasklaidos atstovai, bendruomenės nariai.

Iškilmių metu ramią, gražią kolumbariumo vietą apgaubė bažnyčios choro giesmės, malda ir susikaupimas. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius pasidžiaugė labai reikalingo ir laukto objekto Utenoje atsiradimu, įteikė padėkos dovanas – angelo skulptūrėles – dekanui Remigijui Kavaliauskui ir kapinių prižiūrėtojai Alvydai Indrašienei.

Kaip sakė miesto seniūnė, šiuo metu jau yra susidariusi savotiška eilė laukiančiųjų urnas su savo artimųjų kremuotais palaikais palaidoti kolumbariume. Uteniškiai urnas laiko ir namuose, o kai kurie jas yra patikėję saugoti laidojimo namams, kol bus galima palaidoti kolumbariume. Tad reikia tikėtis, kad kolumbariumas bus užpildytas per trumpą laiką. Ateityje yra planuojama naujosiose kapinėse statyti dar ne vieną kolumbariumą.

Naujajame kolumbariume yra 190 nišų, kuriose galima laidoti iki 4 urnų. Nišos yra skiriamos neatlygintinai. Nišos laidoti kremuotus žmogaus palaikus skiriamos kolumbariumo nišų numeracijos eilės tvarka. Iš anksto rezervuoti nišų negalima. Taip pat negalima nišos perleisti tretiesiems asmenims. Laidojimo metu atnešti vainikai, krepšeliai, gėlės prie kolumbariumo laikomi savaitę. Užrašus ant nišos akmens plokštės ir plokštės tvirtinimą organizuoja patys gyventojai, taip pat savomis lėšomis atliekamas užrašų iškalimas ant akmens plokštės. Plokštės nuėmimą ir tvirtinimą prižiūri kapinių prižiūrėtojas. Apie tikslų laidojimo laiką būtina informuoti kapinių prižiūrėtoją tel. nr. 8 686 33568.

Plačiau susipažinti su laidojimo kolumbariume taisyklėmis galima

https://utena.lt/lt/4588-informacija-laidojantiems-kremuotus-zmogaus-palaikus-utenos-miesto-naujuju-kapiniu-kolumbariume-informacija-apie-kremuotu-zmogaus-palaiku-laidojima-utenos-miesto-naujuju-kapiniu-kolumbariume-parengta-remiantis-utenos-rajono-savivaldybes-tarybos-2022-m-gruodzio-22-d-sprendimu-nr-ts-300-patvirtintu-leidimo-laidoti-isdavimo-laidojimo-ir-kapiniu-lankymo-kapavietes-pripazinimo-nepriziurima-kapaviete-ir

Utenos savivaldybės administracijos inf