Aktualijos

Mokyklų tinklo pertvarka – neišvengiama

Apie naujuosius mokslo metus, naujoves, vertinimus ir kitus su švietimo sistema susijusius dalykus kalbėjomės su Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėju Romualdu KRAULIŠU.
Gerbiamas vedėjau, pirmiausia leiskite pasveikinti jus su naujaisiais mokslo metais, palinkėti sveikatos, optimizmo, teisingų įžvalgų ir racionalių sprendimų.
Pasidalykite mintimis apie tai, kaip pasitinkate šiųmetinį rugsėjį. Kokie pasikeitimai, mokiniams ir jų tėveliams svarbūs dalykai bus įgyvendinami?
Nepasakysiu nieko naujo, teigdamas, kad rugsėjo 1-oji – šventė, kurios su džiaugsmu laukia vaikai, o suaugusieji – su nerimu. Žinoma, nerimą jaučia ir pedagogai, ir visa mūsų bendruomenė. Kad ir kaip bekalbėtume, bet rugsėjo 1-oji – tikrai išskirtinė šventė, nes švietimo procese dalyvauja visi bendruomenės nariai.
Jei kalbėtume apie Utenos rajono savivaldybę, tai didesnių švietimo tinklo pertvarkų šiais mokslo metais nebus. Dabartinės Vyriausybės programoje yra numatyta visko daug, bet ministrai kas porą metų keičiasi, o su jais keičiasi ir kai kurie dalykai, todėl ir mums, pedagoginei bendruomenei, ir tėvams, ir vaikams neaiškumų tikrai yra nemažai. Mūsų darbas yra išaiškinti tėvams esamą ir numatomą situaciją, nors kartais ir mes patys ne viską žinom.

Tęsinį skaitykite 2019 09 04 „Utenyje“