Aktualijos

Medžiotojai: „Dirbame atsakingai ir kruopščiai“

Rasa MILERYTĖ. Prieš kurį laiką visuomenės taikinyje atsidūrė medžiotojai. Prakalbus apie galimybę įteisinti medžioklę lankais, dalis visuomenės ėmė kaltinti medžiotojus žiaurumu, kalbėti apie skerdynes miškuose ir gyvūnų rūšių naikinimą, apie medžioklę kaip pramogą. Pasak Utenos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Tomo Zubovo ir draugijos Damų klubo vadovės Vaidos Šyvytės, tokios kalbos paremtos ne faktais, o emocijomis, žmonės neįsigilina į tai, kas iš tiesų yra medžioklė, ir medžiotojus smerkia nepelnytai.
Medžioklė – gyvūnų globa ir apsauga
T. Zubovas ir V. Šyvytė sako pastebintys, kad daliai visuomenės trūksta žinių apie tai, kas yra medžioklė. Kai kurie žmonės įsivaizduoja, kad medžiotojas paima šautuvą ir eina į mišką šaudyti žvėrių. Pašnekovai aiškino, kad medžioti ir šaudyti nėra tas pat. Šaudo, pasak jų, kariai ir šauliai šaudyklose, o medžiotojai – medžioja.
„Kas yra medžioklė? Dalis visuomenės turi šiek tiek kitokią nuomonę, bet mes, specialistai, suvokiam, kad medžioklė visų pirma yra gyvūnų globa ir apsauga, ir tik paskui galim kalbėti apie selekciją, atranką ir taip toliau“, – sakė medžiotojas, Utenos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas T. Zubovas. (Tęsinys 2020 07 18 laikraštyje)