Aktualijos

Maltiečių veikla Utenoje

Vis dažniau ir garsiau kalbama apie smarkiai senėjančią visuomenę. O pagrindine vieta senolių socialinei sąveikai tampa Senjorų dienos centrai. Senjorų dienos centrų kūrimas ir puoselėjimas prisideda prie įvairiapusiško senjorų gyvenimo. Šiuo metu Lietuvoje veikia 6 maltiečių senjorų dienos centrai, kurie vienija 118 senjorų. Vienas iš jų nuo 2019 m. veikia ir Utenoje. 

Senjorų dienos centrai užtikrina turtingą socialinę aplinką: suteikia galimybę senjorams bendrauti, dalintis patirtimi, atrasti naujus žmones ir kurti draugystes, palaikyti emocinę sveikatą. Tai ypač svarbu tiems senjorams, kurie gyvena vieni arba turi ribotą socialinį ratą. Reguliarus to užtikrinimas mažina tą dažnai patiriamą izoliacijos jausmą. 

Senjorų dienos centruose vyksta įvairūs renginiai, kursai, organizuojamos įvairios veiklos, prisitaikančios prie senjorų poreikių: edukacijos, meninės dirbtuvės, fiziniai pratimai ir kt. Tai ne tik skatina protinį aktyvumą, bet ir suteikia senjorams galimybę išlikti fiziškai ir intelektualiai aktyviems, užtikrina ramybę bei saugumą. Dažnas jų atranda tokių talentų, kurių nė nežinojo turintys. Stebinti save patį ir džiaugtis pasiekimais labai svarbu. Tai gerina gyvenimo kokybę.

Utenos maltiečiai įvykdė projektą „Sveikas judesys“ pagal Utenos rajono savivaldybės Sveikatos apsaugos programos Nr. 09 2023-2025 metų strateginio veiklos plano priemonę Nr.09.1.2.04 Specialiosios visuomenės sveikatos rėmimo programą. Veiklose dalyvavo maltiečių senjorų dienos centro lankytojai, bei kiti vyresnio amžiaus Utenos miesto žmonės. Organizuotos edukacijos apie sveiką mitybą, cukraus mažinimą, sveikų kokteilių degustacijos. O taip pat vyko ir šiaurietiško ėjimo su lazdomis užsiėmimai, įvairūs fizinės terapijos ir jogos užsiėmimai bei fiziniai užsiėmimai sporto centre, vandens procedūros baseine. Už projekto lėšas įsigytos fizinės terapijos priemonės padeda palaikyti raumenų jėgą, atsipalaiduoti ir sumažinti jaučiamus skausmus bei su amžiumi susijusius fizinės veiklos apribojimus.

Projektą rėmė Utenos rajono savivaldybė.