Aktualijos

Realus kaimo žmonių gyvenimas – „tamsus miškas“ valdžios žmonėms

Genovaitė ŠNUROVA

Kaimuose, ypač vienkiemiuose, galulaukėse, gyvenančius pensininkus labai suneramino LR Seimo nario viešai išsakyta mintis, kad valstybė eikvoja per daug milijonų (rodos, šešis) vien todėl, kad daliai pensininkų „Sodros“ pasamdytos firmos ar kitaip pasivadinusios institucijos pensijas neša į namus. Pasak jo, tuos pinigus būtų galima racionaliau panaudoti. Na, tarkime, socialinėms reikmėms, švietimui ir kt. Pensijas, Seimo nario siūlymu, reikėtų pervesti į bankų korteles, o pinigų gavėjai pageidaujamas sumas išsigrynintų bankomatuose.
Pastarasis teiginys net ne išgąsdino, o tiesiog pribloškė kaimo pensininkus. Miesto, ko gero, irgi, nes ne visi pajėgūs iki bankomato nueiti, o kai kurie kaimiečiai nė neįsivaizduoja, kas tai per daiktas, kur jis yra ir kam jis reikalingas.
Prieš keletą mėnesių irgi televizijos reportažuose girdėjau, jog bus plečiamas bankomatų tinklas, kad jie bus įrengiami ne mažesnėse nei 2 000 gyventojų turinčiose gyvenvietėse. Vadinasi, Utenos rajone tokio „stebuklo“ nebus, nes bene didžiausias gyventojų skaičiumi miestelis – Užpaliai, kur vargu ar gyvena tūkstantis žmonių.

Tęsinį skaitykite 2022 04 09 Utenyje“