Rasa MILERYTĖ
Vasario 20–23 dienomis vykusi Vilniaus knygų mugė į „Litexpo“ parodų rūmus pritraukė tūkstančius literatūros mylėtojų. Suskaičiuota, kad mugėje apsilankė 72930 lankytojų, per keturias dienas įvyko 646 renginiai, į mugę atvyko 380 dalyvių iš 9 pasaulio šalių ir 65 užsienio svečiai iš 24 šalių. Vilniaus knygų mugė vadinama knygų meka, literatūros atlaidais ir laikoma svarbiausiu šalies kultūriniu įvykiu. Apie tai, kokiomis knygomis šiemet labiausiai domėjosi skaitytojai ir kokia yra Knygų mugės reikšmė, pasikalbėjome su keliais Lietuvos leidėjais.
Mugėje svarbiausia ne pardavimai
„Žmogiška, pernelyg žmogiška“, – tokiais filosofijos klasiko Frydricho Nyčės žodžiais pokalbį apie Knygų mugę pradėjo leidyklos „Apostrofa“ vadovė Giedrė Kadžiulytė, turėdama galvoje, kad pernelyg dažnai skaitytojai susidomi autoriais tik po jų mirties. Tarp daugiausiai dėmesio šiemet sulaukusių „Apostrofos“ knygų – prieš pat mugę mus palikusio poeto Kęstučio Navako naujausias eilėraščių rinkinys „Net ne“ ir gruodžio mėnesį į anapusybę išėjusio filosofo Arvydo Šliogerio knyga „Kasdienybės metafizika“.
Taip pat skaitytojai domėjosi mugės naujiena – F. Nyčės knyga „Anapus gėrio ir blogio“ ir Stasio Eidrigevičiaus kalendoriais bei plakatais. „S. Eidrigevičiaus menas traukia žmones – galbūt todėl, kad daug kas užaugo su jo iliustracijomis. Traukia ir pats menininkas, pasaulyje daugiau žinomas tiesiog kaip Stasys: žmonės ateina su juo pasikalbėti, jis užrašo ne įprastą autografą, o ką nors nupiešia. Mugėje organizavome renginį, kurio metu aptarėm visame pasaulyje garsų S. Eidrigevičiaus plakato meną, renginyje dalyvavo ekspertai iš Lenkijos ir Lietuvos“, – sakė „Apostrofos“ vadovė.
Dar vienas svarbus renginys buvo skirtas filosofo A. Šliogerio palikimui prisiminti ir įvertinti, be to, mugėje buvo pristatyta jau minėtos F. Nyčės knygos nauja vertimo redakcija.
Tęsinį skaitykite 2020 02 29 „Utenyje“