Aktualijos

Utenos VAPK informuoja

Į policijos komisariatą atsinešė sprogmenį

2021-11-05 apie 12.00 val. keturiasdešimt devynerių metų amžiaus vyras į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato patalpas (Maironio g. 3, Utena) atnešė daiktą, panašų į Antrojo pasaulinio karo laikų 45 mm diametro artilerijos sviedinį su sprogstamąja medžiaga. Įvestas planas „Skydas“. Uždaryta Maironio gatvės atkarpa. Pareigūnai evakavo pastate ir pavojingoje zonoje buvusius žmones ir aptvėrė teritoriją. Į policijos komisariato patalpas sprogmenį atsinešęs vyras tvirtino jį radęs laukuose ir kurį laiką laikė numestą prie savo namų. Dabar nusprendė atnešti jį į policijos komisariatą. Iškviesti Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai apžiūrėję sprogmenį patvirtino, kad tai Antrojo pasaulinio karo laikų 45 mm diametro artilerijos sviedinys su sprogstamąja medžiaga. Sprogmuo išvežtas sunaikinti. Maždaug po dviejų valandų planas „Skydas“ atšauktas ir Maironio gatvėje vėl leistas eismas.

Lapkričio mėnesį policija vykdys eismo prevenciją keliuose

Informuojame, kad lapkričio mėnesį policija keliuose vykdys šias prevencines priemones:

Lapkričio 9–12 d. – vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant neturint laisvų rankų įrangos).
Lapkričio 15–19 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė.
Lapkričio 24–27 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros metu matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Šių eismo dalyvių KET VI ir VIII skyrių nuostatų laikymosi kontrolė. Vairuotojų pareigų pėstiesiems, dviračių vairuotojams vykdymo užtikrinimas ir kontrolė.
Lapkričio 29–31 d. – privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolė.
Pareigūnai ragina vairuotojus laikytis KET, būti drausmingus kelyje bei linki saugaus kelio!

Saugok savo turtą“ – įgyvendinta prevencinė priemonė

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės kartu su Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus atstovais ir policijos rėmėjais, vykdydami Utenos aps. VPK ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą „Saugi Utena 2021“, įgyvendino prevencinę priemonę „Saugok savo turtą“.
Artėjant Visų Šventųjų ir mirusiųjų atminimo ir pagerbimo dienai, priminė gyventojams apie būtinybę rūpintis turto saugumu. Policija įspėjo gyventojus nepalikti automobiliuose vertingų daiktų, išlipus iš automobilio jį užrakinti. Išvykstant iš namų svarbu nepalikti pravirų langų, užrakinti duris, paprašyti liekančių kaimynų pasidomėti, ar teritorijoje nesilanko pašaliniai asmenys. Gyventojams įteikti automobilio kvapai su policijos ir Utenos rajono savivaldybės logotipais ir užrašu „Saugok savo turtą“.
Pareigūnai, rūpindamiesi eismo dalyvių saugumu, priminė svarbiausias saugaus elgesio kelyje taisykles, skatino abipusę vairuotojų ir pėsčiųjų pagarbą ir toleranciją. Gyventojams įteikė šviesą atspindinčių atšvaitų, primindami jų dėvėjimo svarbą, apsaugant gyvybę tamsiu paros metu.
Prevencinės priemonės vykdytos Utenos miesto kapinėse ir prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse.