Aktualijos

Jojam į naktigonę

Kiekvienas savo gyvenime turime veiklų, kurios tarytum vyksta savaime. Nors truputėlį besidominčio Užpalių gyvenimu nenustebinsi, sakydamas, kad čia kūrybines darbo stovyklas organizuoja VDU Švietimo akademijos choras „Ave vita“ (vadovas ir dirigentas Kastytis Barisas, chormeisterė Gintarė Barisaitė-Mitkuvienė) bei vyksta Žolinės šventė „Paprasčiausiai pasiilgau arklio… “
Į gyvenimo būdo savastimi tampančias veiklas Užpaliuose stipriai braunasi Naktigonė. Jei kažkas daugelį metų kartojasi, vieniems tai tampa savotiška priklausomybe ar atgaiva, prasmingai papildančia kasdienę rutiną, kitiems kyla klausimas: o kas naujo? Ieškantiems atsakymų labiausiai tiktų Heraklito mintis „Niekada neįbrisi į tą pačią upę du kartus“.
Žolinės šventė Užpaliuose šiais metais vyks dešimtą kartą. Užpalių kultūros centro ir klubo „Ašvienių fanai“ sumanymams pritarė Lietuvos žemės ūkio ministerija, Utenos rajono savivaldybė, būrys ištikimų rėmėjų ir pagalbininkų, kuriuos papildė nauji draugai. Todėl užuot spėliojus, kas bus, verta atvykti ir pamatyti.
Stabtelkime ties tuo, kas įvyko per pastarąsias tris savaites Užpaliuose. Dvidešimt šeštus metus su užpaliečiais bendraujantys choristai ruošėsi kelionei į Sakartvelą, todėl koncertinėje programoje būta gruziniškų motyvų ir dainų, kurios atliepė mūsų draugystę su Ukraina. Ačiū choristams už giesmes šv. Mišių metu bažnyčioje, už dainas kultūros namuose bei vakarais prie laužo, ačiū ir UAB „Vitula“ (vad. Vidmantas Urnavičius ir Lidijus Galvanauskas), Viktorijai Jovarienei, Lidijai Galvanauskienei, Juozui Poviloniui ir kitiems geriems žmonėms, talkinantiems puoselėjant bendrystę.

Kino karavanas.


Ne mažiau svarbūs talkininkai ir Naktigonėje. Tarp visų kitų, lyg savi tarp savų – Utenos žirgynas, vadovaujamas Leonardo Rinkevičiaus, talkinantis realizuojant „Ašvienių fanų“ ir Užpalių kultūros centro idėjas. Vienas iš laukiamiausių užpaliečių reginių – tai žirgų, dviratininkų ir automobilių kolona, vykstanti į Naktigonės vietą. Gera keliauti, kai sutinki gatvėje ar kiemuose mūsų laukiančius užpaliečius. Saugodami praeitį kuriame naujas tradicijas. Šiais metais Užpalių kultūros centrui dalyvaujant SPARSE projekte „Bendruomenės plius kultūros profesionalai: scenos meno sklaidos tinklas Lietuvos regionuose“, ganydami žirgus mėgavomės spektakliu „Stepai, gazo“.
Meno ir mokslo laboratorijos aktoriai Laurynas Jurgelis ir Aleksandras Špilevoj prisitaikydami prie aplinkos, kurioje didžiausias iššūkis tamsa, pasitelkdami Užpaliuose dar nematytą, Lietuvoje dar neįprastą storytellingo teatro formą, pasakojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gyvenimo istoriją.
Užpaliuose dar nematytas veiklas papildė „Kino pavasario“ projektas Kino karavanas. LED ekrane žiūrėjome filmą apie Vytautą Kernagį ir komediją „Toro“. Maestro Kernagį dauguma mūsų žinome kaip dainininką, aktorių ar šoumeną. Iš kino ekrano ir bendraudami su režisieriumi Andriumi Lekavičiumi ne tik labiau pažinome maestro, bet ir pakedenome savo prisiminimus.
Į asmeninių patirčių praeitį žvalgėmės ir prisimindami ilgametę Užpalių kultūros centro saviveiklininkę Onutę Palubinskienę. Mums palikta eilėraščių knyga ir įvairūs kūrybiniai darbai sustiprina mintį apie meno galią žmogaus gyvenime, apie galimybes pailsėti nuo kasdienių darbų, išreiškiant save kultūrinėje veikloje. Kai surandi save ten, kur gera, jei ir pavargsti, pavargsti kitaip, nei paniręs į kasdienius darbus. Nesvarbu, kad kažkas kartojasi n-tąjį kartą, svarbu, kad norisi prie to sugrįžti ir išskleisti sielos sparnus.
Birutė Minutkienė