Aktualijos

Iš medžių iškelti 167 kovų lizdai

2020 m. lapkričio mėn., kaip ir kiekvienais metais, UAB „Utenos komunalininkas“ Utenos rajono savivaldybės administracijos užsakymu iškėlė Dauniškio parke esančius kovų lizdus. Tam būtinas Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos leidimas.
Dauniškio parkas yra gausiai lankoma miesto gyventojų ir svečių poilsio vieta. Parko medžiuose gausu varninių šeimos paukščių, kurie kelia triukšmą, trikdo ne tik parko lankytojų, bet ir šalia jo esančių gyvenamųjų namų gyventojų poilsį ir ramybę.
Kiekvienais metais siekiama sėslius paukščius perkelti į kitą, atokesnę vietą. Manoma, kad tai patikimiausias ir mažiausiai žalos paukščiams darantis būdas, nesipykstant su gamta leisti palengva patiems paukščiams pakeisti gyvenamąją vietą.
Kovai – sparčiai nykstanti paukščių rūšis. 2019 m. Lietuvos ornitologų draugija atliko stebėjimus Utenos rajono šiaurinėje dalyje ir atkreipė dėmesį, kad čia liko tik vienintelė kovų kolonija, kuri įsikūrusi Dauniškio parko pušyne.
Vadovaujantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nuostatomis, kovų lizdų negalima ardyti nuo kovo 1-osios iki liepos 1 d., todėl šie darbai yra vykdomi rudenį. Šiais metais iškelti 167 kovų lizdai.
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.