Projektas „Iš atokių stočių: Utenos kultūrinio savitumo paieškos“

Dauniškio ežero pakrantėje skambės muzikos festivalis „Apie mus“

Rasa MILERYTĖ

     Šią vasarą Utenoje kaip niekad daug renginių. Štai liepos 6-8 dienomis uteniškius prie Dauniškio ežero suburs pirmą kartą vykstantis muzikos festivalis „Apie mus“. Festivalio organizatorė Elinga Trumpaitė pasakoja, kad festivalis organizuojamas norint praplėsti uteniškių muzikinį akiratį ir sudaryti galimybes mėgstamus atlikėjus išgirsti savo mieste, nevažiuojant į didmiesčius.

     Festivalio metu koncertuos dešimt populiarių atlikėjų ir grupių: „Jautì“, „Abudu“, „Velvet“, Gamka, „Diso.kognityvas“, benny b, Kristijonas Ribaitis, Bjelle, „No_use“, „Deka“. Nors šie atlikėjai laikomi jaunosios kartos muzikos kūrėjais, E. Trumpaitė įsitikinusi, kad atlikėjai bus įdomūs įvairaus amžiaus klausytojams.

     „Galvodami, kaip pavadinti festivalį, priėjome išvadą, jog festivalis yra ne tik apie atlikėjus, ne tik apie organizatorius ir ne tik apie publiką. Kai atlikėjas stovės ant scenos, jis atiduos savo dalį publikai, o publika atiduos savo dalį atlikėjui. Šis festivalis yra skirtas visiems, todėl ir pavadinome jį „Apie mus“, – pasakojo festivalio organizatorė.

     Idėja rengti tokį festivalį kilo dar pernai metų vasarą, kai Antalieptėje vyko uteniškių organizuotas Lietuvos mokskeivių sąjungos forumas. Pernai E. Trumpaitė buvo šios sąjungos Utenos padalinio pirmininkė. Ji pasakoja esanti melomanė, todėl ir ėmė suktis mintis būtent apie muzikinį festivalį. Pasikalbėjus su Utenos jaunimo reikalų koordinatore, buvusiu Utenos kultūros centro direktoriumi tapo aišku, kad festivalis sulauktų didelio palaikymo.

     Festivalį finansuoja Utenos rajono savivaldybė, parėmusi jam surengti skirtus projektus, taip pat ir privatūs rėmėjai. Prie festivalio prisideda ir būrys savanorių, o organizatorių komandoje nuo pat organizacinių darbų pradžios už kiekvieną dalį buvo atsakingos penkios merginos.

     „Džiaugiuosi, kad visus darbus pradėjom anksti – laiškus atlikėjams išsiuntėm dar sausio mėnesį. Tuo metu jie dar turėjo laisvo laiko vasarai, tad pavyko rasti kompromisus dėl koncerto Utenoje. Labai smagu, kad pavyko įgyvendinti beveik visą mano viziją“, – sakė E. Trumpaitė.

     Pasak jos, didžiausias organizacinis iššūkis buvo pasirūpinti visais techniniais dalykais, išpildyti atlikėjų prašymus. Mergina džiaugiasi, kad organizacinių darbų imtasi ganėtinai anksti – užteko laiko apie viską pagalvoti, o finansus išdėlioti taip, kad festivalis būtų kokybiškas.

                „Manau, kad jaunimas vis dar sulaukia per mažai dėmesio. Šis festivalis ir skirtas tam dėmesiui parodyti. Taip pat norisi praplėsti visų uteniškių muzikinį skonį. Šis festivalis – pirmas renginys Utenoje po daugelio metų, kai norint apsilankyti populiarių atlikėjų koncerte nebereikės važiuoti į Vilnių ar Kauną, – sakė festivalio organizatorė E. Trumpaitė. – Labai tikimės gero oro ir nekantriai laukiame festivalio.“