Aktualijos

Modernizuoti du Utenos policijos pastatai

2022 m. rugpjūčio mėnesį buvo pradėti modernizuoti du Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) administracinės paskirties pastatai. Modernizacija buvo siekiama sumažinti energijos sąnaudas, taip padidinant pastatų efektyvumą, ir prisidėti prie aplinkosaugos. Abiejų pastatų atnaujinimo darbus planavome baigti iki 2023 m. rugpjūčio 31-os, tačiau smagu pasigirti, kad šiuo metu jau baigti visi suplanuoti pastato Aušros g. 22, Utenoje, modernizavimo darbai, o pastato Maironio g. 3, Utenoje, liko tik baigiamieji darbų etapai – pagrindinės inžinerinės sistemos jau modernizuotos.

Utenos AVPK viršininko pavaduotojas Saulius Navarskas akcentavo, kad pastatų modernizacija buvo iššūkis, bet rezultatas tikrai vertas pastangų: „Neslėpsiu, kad vykstant pastatų atnaujinimo darbams, darbuotojams teko patirti nepatogumų, netvarkos ir triukšmo, tačiau dabar galime didžiuotis pastatų išvaizda.
Modernizuoti pastatai turi geresnę šilumos izoliaciją ir efektyvią šildymo sistemą, modernų apšvietimą. Tai leidžia išlaikyti patalpose komfortišką temperatūrą, sukuria šviesią ir malonesnę darbo aplinką, kuri yra svarbi darbuotojų gerovei ir produktyvumui. Taip pat sutaupysime lėšų, kadangi gerokai sumažinsime išlaidas šildymui ir elektrai.“
Abu pastatai dabar atitinka aukštus energetinio efektyvumo standartus ir šiuolaikinės tvarios statybos reikalavimus.
Pastatų modernizavimo darbai buvo atliekami vykdant projektus, kurie bendrai finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, – pagal investicijų veiksmų programos „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.3.1-VIPA-T-113 priemonę „Valstybei nuosavybės teise priklausančių pastatų atnaujinimas (II)“.
Rangovas – UAB „Dauniškis ir Ko“. Bendra darbų vertė abiejuose objektuose – 1,093 mln. Eur. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos lėšos – 248,03 tūkst. Eur.
Kaip ir planavome, ant policijos administracinio pastato Utenoje, Aušros g. 22, stogo – pagal Klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“ – nuo 2023 m. balandžio 4 d. pradėjo veikti įrengta fotovoltinė saulės elektrinė, kurios galingumas apie 20 kW. Tai yra puiki priemonė, siekiant atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo ir mažesnės priklausomybės nuo tradicinių energijos šaltinių.
Rangovas UAB „Mazgas“. Darbų vertė – 24,2 tūkst. Eur. Investicijos į pastatų modernizavimą yra pavyzdys, kaip galime pagerinti darbuotojams darbo sąlygas, sutaupyti šildymo ir elektros energijos sąnaudas bei prisidėti prie tvarios aplinkos kūrimo.

Utenos AVPK inf.