Mūsų sveikata

Kavą verta gerti rytais

Ne tik anksti atsikeliantys, bet ir mėgstantys ilgiau pataluose pasivartyti rytą dažniausiai pradeda kvapnios kavos puodeliu. Vieniems tai tiesiog įprotis, kitiems būtinas energijos šaltinis. Specialistai išaiškino, kodėl kavos reikia išgerti kiekvieną rytą.
Visų pirma todėl, kad ryte išgertas kavos puodelis organizme pagreitina medžiagų apykaitą. Tyrimais įrodyta, kad po puodelio išgertos kavos padidėja ištvermė, nes kofeinas stiprina raumenis. Suprantama, išgerto puodelio kavos poveikis nebus ilgalaikis, tačiau kol juntamas kofeino poveikis, žmogus pajunta energijos antplūdį.
Teigiama, kad per dieną išgerti 2–4 puodeliai kavos 65 proc. sulėtina vidutinio amžiaus vyrų ir moterų Alzheimerio ligos vystymąsi. Kitais tyrimais įrodyta, kad kava 30–60 proc. sulėtina Parkinsono ligos vystymąsi. Be to, kava galvos smegenyse gali neutralizuoti padidėjusį dirglumą sukeliančias medžiagas.
Kavoje esanti medžiaga adenozinas skatina „laimės hormonų“ susidarymą. Galima teigti, kad kava stiprina atmintį, padeda atsipalaiduoti ir pagerina nuotaiką.
Nustatyta, kad tuos vyrus ir moteris, kurie kasdien reguliariai išgerdavo 2–4 puodelius kavos, žymiai rečiau kamuodavo depresinės nuotaikos. Kavoje antioksidantų yra daugiau nei vaisiuose ir daržovėse kartu paėmus. Joje taip pat yra vertingų medžiagų: vitaminų B1, B2, B3, B5 bei kalio ir mangano.
Mokslininkai teigia, kad kasdien po 1–2 puodelius kavos išgeriantys žmonės rečiau serga antrojo tipo cukriniu diabetu, palyginti su tais, kurie kavos negeria arba jos geria labai retai.