Mūsų gyvenimo spalvos

Vilniaus ir likusios kunigaikštystės

Vytautas KAZELA. Taip norisi gerų minčių, norisi pozityvo. Šiandien, kai rašau šias eilutes, esu jau paskiepytas nuo COVID-19 antrąja vakcinos doze. Nejaučiu jokių šalutinių simptomų ir esu labai laimingas. Žinote, kokia geriausia šių metų dovana mamoms? Pasiskiepiję vaikai. Ir man gera žinoti, kad per Motinos dieną galėsiu apkabinti ir priglausti prie savęs savo mamą. Išsiilgau artimo bendravimo, buvimo kartu. Gyvenimas labai gražus, bet labai trumpas.
Dabar, kai mirtis tapo kasdienybe, ji jau retai sukrečia, sujaudina. Bet žinia, kad ligoninėje užgeso ilgamečio Seimo nario, Kovo 11-osios Akto signataro, vieno iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjų Kęstučio Glavecko gyvybė, tikrai sukrėtė. Ilgametis Seimo narys ir aštrialiežuvis, visada pirmiausia savo savarankiškumą akcentavęs politikas man buvo kažkuo labai artimas. Ir doras, o tai dabar labai reta savybė. Praeitą savaitę vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje vienas iš opozicijos narių paklausė, kodėl nesielgiu taip, kaip liepia mūsų partijos lyderis. Galiu atsakyti visiems: aš irgi akcentuoju savo savarankiškumą. Mane rinko Utenos rajono žmonės ir aš atstovauju jų interesams. Noriu pabrėžti – jų visų, o ne kažkokios grupelės.
Su mokyklų tinklo pertvarka jau gerokai pavėluota. Daug pinigų išmesta į orą. Opozicija, šį kartą dalyvavusi balsavime ir balsavusi prieš švietimo tinklo optimizavimą, yra linkusi nieko nedaryti, nors prieš rinkimus visi žadėjo pokyčius. Rajono bendruomenė, balsavusi už visus tarybos narius ir jiems patikėjusi visos bendruomenės finansų tvarkymą, pirmiausia tikisi iš mūsų ūkiškumo. Sutinku, kad pirmiausia reikia žiūrėti žmogaus, o tik paskui pinigų. Bet švaistyti pinigus pustuštėms mokykloms išlaikyti mums niekas nedavė teisės. Opozicija tik turėjo prižiūrėti, kad sutaupyti pinigai nenukeliautų į kitas sritis, o liktų švietimui. Nėra taip, kad mokyklos gyventų prabangoje, joms lėšų trūksta. Joms trūksta ir mokytojų padėjėjų, psichologų. Mano amžius leidžia turėti savo nuomonę ir ją ginti. Gal todėl nesu mylimas nei opozicijos, nei valdančiosios daugumos. K. Glaveckas, būdamas ekonomistas, irgi nerado sau vietos dabartinėje valdančiojoje koalicijoje ir dirbo mišrioje Seimo narių grupėje. (Tęsinys 2021 05 05 laikraštyje)