Mūsų gyvenimo spalvos

Sveiko proto kriterijus

Tirpstantis sniegas atveria mūsų šiukšlynus. Tiek paviršinius, tiek vidinius. Artėja Kovo 11-oji, o tau, nors ir kaip mylėtum savo Tėvynę, ima atrodyti, kad Lietuvoje jau niekada nebebus geriau. Kad niekada nebeturėsime teisinės, tikrai demokratinės valstybės, kurioje būtų gerbiamas ir vertinamas žmogus. Tas, kuris čia gimė ir užaugo, ir čia atguls kapų kalnelyje. Šiek tiek daugiau negu prieš 100 dienų išsirinkome naują valdžią, tikėdamiesi, kad ši sugebės valdyti valstybę be drastiškų draudimų, be bauginimų, o dialogo ir pagarbos žmogui metodais. Turbūt praeitoje apžvalgoje pasidžiaugiau, kad naujoji valdančioji dauguma dirba be skandalų. O štai jau ir turime. Išvažiuoja Seimo narys į Sakartvelą ir užuot pabandęs sutaikyti konfliktuojančias šalis pradeda nurodinėti, kaip jos turėtų elgtis. Pradeda gąsdinti. Žmogus – diplomatas, buvęs ambasadorius. O svarbiausia, ko pritrūksta, – diplomatinės retorikos. Šioje šalyje gyvena išdidūs ir drąsūs žmonės. Turėjome draugiškus ir labai pagarbius santykius su šia šalimi. Buvome jiems sektinas pavyzdys. Ar gali vieno kad ir oficialios delegacijos nario, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko kalbos pakenkti dviejų šalių santykiams? Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad neatsargus pareiškimas gali būti panaudotas norint pakenkti Lietuvos ir Sakartvelo santykiams. Seimo nario nesusipratimus greičiausiai teks glaistyti mūsų šalies prezidentui. Valdančiajai daugumai reikia pagalvoti, ar toks žmogus gali vadovauti Užsienio reikalų komitetui. Netgi delsimas ar pirmųjų šalies asmenų nusišalinimas nuo šio klausimo yra ne tik sunkiai suprantamas, bet ir nieko gero neduodantis. Tiesa, padėtį bandė gelbėti Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, bet to, atrodo, šiuo atveju per mažai.


Žmogus – diplomatas, buvęs ambasadorius. O svarbiausia, ko pritrūksta, – diplomatinės retorikos. Šioje šalyje gyvena išdidūs ir drąsūs žmonės. Turėjome draugiškus ir labai pagarbius santykius su šia šalimi. Buvome jiems sektinas pavyzdys. Ar gali vieno kad ir oficialios delegacijos nario,
Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko kalbos pakenkti dviejų šalių santykiams? Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad neatsargus pareiškimas gali būti panaudotas norint pakenkti Lietuvos ir Sakartvelo santykiams.

Tęsinį skaitykite 2021 03 03 „Utenyje“