Aktualijos

Studijos turi būti pritaikytos individualiems studentų poreikiams

Ar atkreipėte dėmesį, kaip per šią žiemą paseno Utena? Gatvėse nematyti jaunų veidų, negirdėti skambaus juoko. Visi suprantame, kad karantinas, kad kolegijos studentai mokosi nuotoliniu būdu. Kada ir kaip begalvotum, vis tiek apie pusantro tūkstančio jaunų žmonių gerokai pagyvina miesto kraujotaką. Kokie buvo šie mokslo metai ir kokios Utenos kolegijos ateities perspektyvos, Vytautas Kazela kalbasi su Utenos kolegijos direktoriumi Raimondu Čepuku.
Jauni žmonės, mokslo bendruomenė lengviau prisitaiko prie laikmečio keliamų iššūkių. Šie mokslo metai buvo išskirtiniai tuo, kad studijos vyko nuotoliniu būdu. Ar sunku buvo persitvarkyti ir prisitaikyti?
Mums nebuvo sunku prisitaikyti. Juk yra sakoma, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Ši sunki situacija mus išmokė ir gerų dalykų. Pasaulinė aukštojo mokslo tendencija yra „atvirieji universitetai“.
Ką tai reiškia? Norintis studijuoti žmogus gali pasirinkti studijas bet kuriame pasaulio universitete, o perspektyvoje žmogus galės pasirinkti, kokių jam reikia kompetencijų, ir pats susidėlioti sau reikalingą kompetencijų portfelį ir reikalingą diplomą. Vienus kreditus – studijuoti vienoje aukštojoje mokykloje, kitus – kitoje, trečius – dar kitur. Tie laikai, kai žmogui reikėjo dokumento, jau išeina. Dabar svarbiausia yra kompetencijos.
Kodėl aš apie tai kalbu? Šiuolaikiniam žmogui studijos turi būti jam patogiu laiku ir patogioje vietoje. Tai užtikrinti gali tik nuotolinės studijos. Mes ir iki karantino taikėme nemažai nuotolinių studijų elementų. Už tai mūsų karantinas neužklupo nepasiruošusių. Mes ir praeitais mokslo metais turėjome apie 70 studentų, kurie studijavo vien nuotoliniu būdu. Turime specializuotą studijų aplinką, kur galima rasti studijų medžiagą, užduotis, testus, atviri paskaitų kambariai. Visa aplinka puikiai pritaikyta studijoms. Dėstytojui belieka nusiųsti studentui nuorodą, per kurią jis nustatytu laiku prisijungia ir gali dalyvauti paskaitose, konsultacijose. Tai yra mūsų vidinė įprasta aplinka. Žinoma, neišmokysi būsimo mediko vaistų leisti nuotoliniu būdu, kitų praktinių dalykų. Todėl dirbame ir su atskirais srautais, nedidelėmis grupelėmis. Kontakto būdu dirbame ir laboratorijose. (Tęsinys 2021 02 27 laikraštyje)