Mūsų gyvenimo spalvos

Pasėjęs vėją pjausi audrą

Vytautas Kazela

Visi mes dalyvaujame šitame kare. Netgi patys abejingiausi. Galvojate, kad pas mus nėra žmonių Rusijos propagandos paveiktomis smegenimis? Yra. Vieniems tai inscenizacija, kitiems dar velnias žino kas. Tie, kurie linkę tikėti sąmokslo teorijomis, lengvai užkibo ant Rusijos propagandos masalo. Gaila, kad tarp jų yra ir tokių, kuriuos anksčiau gerbiau ir vertinau. Pradėkime kitaip vertinti šitą karą: Rusija užpuolė ne Ukrainą, Rusija užpuolė demokratinę Europą.

Pradėkime kitaip vertinti šitą karą: Rusija užpuolė ne Ukrainą, Rusija užpuolė demokratinę Europą. Jeigu Rusijai būtų pavykę užimti Ukrainą per tris ar keturias dienas, ji jau būtų žygiavusi kitų Europos šalių miestais. Kuri šalis būtų kita? Lenkija, Lietuva? Iš esmės jokio skirtumo. Karas jau vyksta.

Jeigu Rusijai būtų pavykę užimti Ukrainą per tris ar keturias dienas, ji jau būtų žygiavusi kitų Europos šalių miestais. Kuri šalis būtų kita? Lenkija, Lietuva? Iš esmės jokio skirtumo. Karas jau vyksta. Ir tai yra ne Ukrainos karas, o mūsų visų. Visų, kurie yra į Vakarus nuo šitos baisios šalies.
Aš gal dešimt kartų perklausiau Kijevo mero Vitalijaus Kličko kreipimąsi į rusų tautą. Ir nusprendžiau jį išversti į lietuvių kalbą:

Tęsinį skaitykite 2022 03 16 „Utenyje“