Aktualijos

„Visam pasauliui parodysime, kokie susitelkę ir atkaklūs esame kovoje už laisvę“

Rasa MILERYTĖ

Vasario 24 d. Rusijos kariuomenė įžengė į Ukrainą – putinas pradėjo neišprovokuotą karą prieš provakarietišką kaimynę. Greitai paaiškėjo, kad putinui nesvarbu, ką žudyti: naikinama ne tik karinė infrastruktūra, bet žudomi civiliai ir vaikai, atakuojamos mokyklos, ligoninės, atominės elektrinės. O Ukraina drąsiai kaunasi už savo ir už visos Europos laisvę. Su Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Makarova kalbėjomės dešimtą karo dieną. Kijeve gyvenanti moteris pasakoja apie dabartinę situaciją, Ukrainos aukas ir ukrainiečių drąsą ir nė neabejoja, kad Ukraina šį diktatoriaus putino pradėtą karą laimės.
Dalia, kokia situacija šiandien, dešimtąją karo dieną, yra Ukrainoje?
Situacija Ukrainoje labai įvairi. Pavyzdžiui, Kijeve kol kas, palyginti, ramu. Veikia visa infrastruktūra, mes apsaugoti, turime šviesą, elektrą, ryšį, parduotuvės veikia, yra galimybė apsipirkti. Mes dėkingi mūsų kariams ir nacionalinei gvardijai, teritorinei gynybai.
Sumuose, Charkove, Chersone, Mariupolyje visai kitokia padėtis. Trys miestai tiesiog nušluoti nuo žemės paviršiaus, žmonės jau savaitę sėdi rūsiuose be šviesos, be vandens, be maisto… Dabar vyksta evakuacija iš Irpenio. Neįmanoma jų išvežti traukiniais, nes okupantai susprogdino geležinkelio ruožą. bandys vežti autobusais, bet žmonėms reikia pereiti susprogdintą tiltą. Ten jau kelios dienos vyksta aršūs mūšiai, tankai, aviacija. Irpenis yra priemiestis, kaip ir Gostomelis, Baradianka. tai taikūs miesteliai, kur niekada nebuvo nei karinių dalinių, nei karinės infrastruktūros, gyveno taikūs žmonės.
Šiandien, dešimtą karo dieną, yra žuvę 32 vaikai. 76 vaikai sužeisti… Vakar dviejų vaikų nepavyko išvežti iš šių priemiesčių į Kijevą, nes vyko karo veiksmai. Vietiniai medikai suteikė pirmąją pagalbą, kiek buvo įmanoma, bet vaikučių išgelbėti nepavyko. Vieną mergaitę tėvas šiandien bandys tiesiog savo mašina apšaudomais keliais atvežti į Kijevą.

Tęsinį skaitykite 20220310 „Utenyje“