Mūsų gyvenimo spalvos

Kontrpuolimas

Ukrainos kariuomenės kontrpuolimas prasidėjo. Sakote, kad nieko negirdėjote apie tai. Bet niekas jums ir nežadėjo pasakyti, kad prasidės tą ir tą dieną, tokią ar tokią valandą. Niekas nežadėjo, kad per dieną bus išlaisvinta keliasdešimt kilometrų teritorijos. Be to, prie fronto linijos ne alaviniai kareivėliai, o Prigožino galvažudžiai, ir ne medinės kaladėlės, o rusiški tankai, danguje – Rusijos aviacija. Ir ukrainiečiai kirto ne ten, kur rusų gynyba silpniausia, o ten, kur sutelktos geriausios pajėgos – Bachmute. Privačios samdinių grupuotės „Wagner“ vadovas Prigožinas penktadienį pareiškė, kad Maskvos reguliarioji kariuomenė palieka savo pozicijas netoli rytų Ukrainos Bachmuto miesto. „Flangai byra. Frontas žlunga“, – rėkte išrėkė „Wagner“ šeimininkas, kuris jau dabar atvirai tyčiojasi iš Rusijos gynybos ministro Šoigu ir net paties Putino: „Laimingas senelis mano, kad jam viskas gerai. O ką šalis turėtų daryti toliau? Jei jis pasirodys teisus, Dievas tegul laimina visus. Bet ką turėtų daryti šalis, ką turėtų daryti mūsų vaikai, anūkai, Rusijos ateitis ir kaip laimėti karą, jei atsitiktinai, manau, paaiškėja, kad šis senelis yra visiškas asilas?“
Prigožinas skundžiasi amunicijos stoka. Kaip teigia ekspertai, taip nėra, ir visas šis „Putino virėjo“ keliamas triukšmas – tai bandymas atsikratyti atsakomybės. Prigožinas žadėjo užimti Bachmutą, bet to nepadarė. Dabar gi yra rizika, kad „Wagner“ kariuomenė bus apsupta ir sumušta arba turės trauktis. Vargu ar kas abejoja, kad Prigožinas sulauks atpildo. Panašu, kad Ukrainai bus leista sutriuškinti „Wagner“, o pats Prigožinas bus apkaltintas dėl visų Rusijos kariuomenės nesėkmių. Pavadinti Putiną „senu asilu“ ir negauti atlygio? Ne, taip nebūna!
Ukraina per praėjusią savaitę pasistūmėjo du kilometrus Bachmuto kryptimi ir niekur neužleido savo pozicijų. Ukrainos ginkluotosios pajėgos tęsia kontrpuolimo veiksmus Bachmuto rajone, dėl to sumažėjo mūšių intensyvumas pačiame mieste. Ukrainos pajėgoms pavyko prasiveržti pro Rusijos linijas ties Soledaru, vos už kelių kilometrų į šiaurės rytus nuo Bachmuto. Šeštadienį mus pasiekė nauja informacija, kad Ukrainos kariuomenė Bachmute pasistūmėjo dar kelis šimtus metrų. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad Bachmute įsitvirtinusi rusų armija gali atsidurti apsuptyje. Be to, čia galingai naikinama Rusijos kariuomenės gyvoji jėga ir technika.

Prigožinas skundžiasi amunicijos stoka. Kaip teigia ekspertai, taip nėra, ir visas šis„Putino virėjo“ keliamas triukšmas – tai bandymas atsikratyti atsakomybės.
Prigožinas žadėjo užimti Bachmutą, bet to nepadarė. Dabar gi yra rizika, kad „Wagner“ kariuomenė bus apsupta ir sumušta arba turės trauktis. Vargu ar kas abejoja, kad Prigožinas sulauks atpildo. Panašu, kad Ukrainai bus leista sutriuškinti „Wagner“, o pats Prigožinas bus apkaltintas dėl visų Rusijos kariuomenės nesėkmių.

Tęsinį skaitykite 2023 05 17 „Utenyje“