Mūsų gyvenimo spalvos

Kas kėsinasi sušaudyti Ukrainos laisvę

Žiniasklaida nepateikia pilnos informacijos apie karą Ukrainoje. Norėdamas susidaryti labiau tikrovę atitinkantį vaizdą turi peržvelgti užsienio portalus ir YouTube kanalus. Ukrainoje nėra gerai. Ji neturi nei pakankamai ginklų, nei kareivių. Sumažėjęs sąjungininkų palaikymas žudo ukrainiečių patriotiškumą. Įsivaizduokite tokią situaciją: okupantas sugriovė tavo namus, nužudė artimus žmones, tėvynės likimas didžiąja dalimi priklauso nuo sąjungininkų paramos, tu augini vaikus ir turi vienintelį turtą gyvybę. Išeisi ginti tėvynės, kurios likimas galbūt jau yra nulemtas, prarasi paskutinę vertybę – gyvybę. Kas tada pasirūpins tavo vaikais? O ir savo šalies be ginklų ir amunicijos neapginsi… Turiu negerą nuojautą, kad jei niekas nepasikeis, liepą ir mes sulauksime „svečių“.

Įdomu tai, kad Putinas dar kartą pakartojo, kad jam būtų geriau, jei Baideną perrinktų dar vienai kadencijai. Aišku, tai gali būti nukreipiamasis manevras, tačiau gali būti ir tiesa. Baidenas yra labiau prognozuojamas. O štai iš Trampo galima tikėtis bet kokių netikėtumų. Gal palankių Rusijai, o gal ir ne. Nors kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad Trampas spaus Ukrainą atiduoti Rusijai užgrobtas teritorijas. Ukraina dabar negauna paramos iš JAV. Ir ją sustabdė ne Trampas – tai Baidenas neišnaudojo nei visų galimybių, nei visų savo galių. Jis galėjo padaryti, kad karas Ukrainoje baigtųsi iki JAV prezidento rinkimų, bet nepadarė.

 Kas pasipriešino tam, kad prasidėtų pokalbiai su Ukraina dėl jos stojimo į NATO? Jei nežinote, niekaip neatspėsite. Jungtinės Amerikos Valstijos ir Vokietija! Iš esmės tai nieko nepakeistų, tik suteiktų Ukrainai vilties. Būtent JAV pareikalavo iš Ukrainos nenaikinti Rusijos naftos pramonės. Ukraina turi savo ilgojo nuotolio dronų ir raketų. Jais ir naikina naftos pramonę, aerodromus. Ir tai veikia labai puikiai! Kur kas geriau nei visos sankcijos kartu sudėjus. Fronte yra tam tikrų Ukrainos praradimų. Tačiau tai, kad jie sugebėjo perkelti karą į okupanto teritoriją, yra didelis jų laimėjimas. Iš tikrųjų nafta ir jos produktai suka Rusijos karo mašiną. Po Ukrainos atakų ši mašina pradeda girgždėti.

Krynkuose rusai vėl sušaudė karo belaisvius. Nebėra prasmės kalbėti apie rusų karo nusikaltimus – jų tūkstančiai. Ir tai jau tapo savotiška rutina. Jeigu Jungtinės Amerikos Valstijos išduos Ukrainą ir nebeteiks paramos, jos rusų rankomis sušaudys Ukrainą. Sušaudys Ukrainos laisvę ir nepriklausomybę.

Nutekintas Rusijos Dūmos deputato pokalbis, iš kurio matyti, kad sekantis Rusijos taikinys gali būti Kazachstanas. Tokią išvadą galima daryti ir pasižiūrėjus Rusijos propagandos. Senas išbandytas metodas – Kazachstaną Rusija kaltina rusofobija. Todėl galima daryti išvadą, kad nė vienas Rusijos kaimynas negali jaustis saugiai. Tai pasakytina apie Lenkiją, Suomiją, Lietuvą, Latviją, Estiją, Moldovą ir t. t. Šitam agresyviam monstrui būtina perlaužti stuburą, kitaip jis eis toliau.

Blogiausia, kad Europos Sąjunga neturi savo kariuomenės. Nė viena Europos šalis pavieniui neatsilaikys. Reikalinga Europos Sąjungos kariuomenė arba naujas gynybinis darinys, kitaip Rusija išsmaugs visus kaip žąsiukus.

Mačiau ne viename įraše, kaip Belgorodo žmonės, matydami kaip raketos pataiko į jų namus, šaukėsi Dievo. Laukiau, kad bent vienas ar viena pasakys: Viešpatie, ką jis pridarė! Deja, tokių žodžių aš neišgirdau. Rusams Putinas – ir dievas, ir tėvas, ir tikėjimas. Netikėkite, kad Rusija krikščioniška šalis. Tai – stabmeldžių tauta. O stabų lūpas reikia patepti krauju. Ir savu, ir svetimu. Viena tvirtai žinau: net jei Ukraina bus išduota ir pralaimės, ramybės Rusijoje ilgai nebus. Bus daug gaisrų, didelių ir mažų sprogimų.

Vytautas Kaziela