Mūsų gyvenimo spalvos

Jeigu karas rytoj

Į šiuos metus atėjome gerokai pavargę nuo pandemijos, išsidraskę tarpusavyje. Kitokios tapo ir mūsų šventės. Buvo galimybė, kad Vasario 16-oji – Valstybės gimtadienis – taptų jei ir ne susitaikymo, tai bent jau noro susitaikyti švente. Tai galėjo būti rimties, meilės, tolerancijos diena. Diena be protestų, diena be iškilmingų kalbų. Nes paskui labai akis bado, kad jos kaip diena nuo nakties skiriasi nuo mūsų darbų.
Laisvė yra didelė vertybė, gal net didesnė, nei mes galime įsivaizduoti. Tik ji visai ne tokia, kokią mums siūlo Lietuvos liberalai. Laisvė vien tik su individo teisėmis, bet be pareigų yra daugiau žalinga, negu naudinga. Kodėl Lietuvai vis tenka kovoti dėl savo laisvės ir nepriklausomybės? Todėl, kad ką lengvai gauname arba ką turime, nelabai mokame branginti ir saugoti. Laisvė ir nepriklausomybė yra kasdienis sunkus darbas. Kol mes visi to nesuprasime, tol situacija nesikeis.

Laisvė yra didelė vertybė, gal net didesnė, nei mes galime įsivaizduoti. Tik ji visai ne tokia, kokią mums siūlo Lietuvos liberalai. Laisvė vien tik su individo teisėmis, bet be pareigų yra daugiau žalinga, negu naudinga. Kodėl Lietuvai vis tenka kovoti dėl savo laisvės ir nepriklausomybės? Todėl, kad ką lengvai gauname arba ką turime, nelabai mokame branginti ir saugoti.

Tęsinį skaitykite 2022 02 23 „Utenyje“