Mūsų gyvenimo spalvos

Bachmuto mėsmalė ir išlaisvinti leopardai

Vytautas Kazela

Ukrainoje žuvusių ir sužeistų Rusijos karių skaičius sparčiai artėja prie 200 000. Ukrainos ginkluotosios pajėgos tvirtina, kad žuvo beveik 130 000 Putino karių, nors Vakarų žvalgybos pareigūnai perspėja, kad tikrasis žuvusiųjų skaičius greičiausiai yra mažesnis. Maskva nuo pirmųjų karo dienų neskelbia jokių oficialių aukų ar sužeistųjų skaičiaus.
Ukrainos rytinėje Donecko srityje, Bachmuto mieste ir jo apylinkėse, tebevyksta įnirtingas Pirmojo pasaulinio tipo karas – tai apkasų, uždaros kovos, intensyvaus artilerijos panaudojimo karas, kuris smarkiai didina aukų ir sužeistųjų skaičių. Per pastaruosius kelis mėnesius Maskva bando perimti pramoninio miesto kontrolę, dėl ilgiausių ir kruviniausių kovų miestas užsitarnavo „Bachmuto mėsmalės“ etiketę. Putino kariai, Vagnerio samdiniai ir užverbuoti asmenys (pastarieji pripumpuoti narkotikų) dieną ir naktį griauna ukrainiečių apkasus.
Miestas, kuriame kažkada gyveno 70 000 žmonių, virto griuvėsių krūva, nusėta žuvusiųjų kūnais ir sprogimų išmuštais krateriais. Vienas iš ukrainiečių kariuomenės vadų taikliai apibūdino situaciją: „Putinui jie yra mėsa, o Bachmutas – mėsmalė. Dėl ko? Dėl sumauto mūsų žemės metro?“
Miestas yra svarbioje logistikos kelių sankirtoje, laikomas gyvybiškai svarbiu puolimo tašku skverbiantis tolyn į Donbasą ir į netoliese esančius Slovjansko ir Kramatorsko miestus. Pastarosiomis savaitėmis šis mūšis daugiau simbolinis. Aukų skaičius, viršijantis 100 karių per dieną, yra nevertas miesto užgrobimo. Tačiau „Rusijos mėsininkas“ pažadėjo Rusijos žmonėms, kad Donbasas bus išlaisvintas, o kruvinas kelias į šį tikslą eina tiesiai per Bachmutą.


Miestas yra svarbioje logistikos kelių sankirtoje, laikomas gyvybiškai svarbiu
puolimo tašku skverbiantis tolyn į Donbasą ir į netoliese esančius Slovjansko ir
Kramatorsko miestus. Pastarosiomis savaitėmis šis mūšis daugiau simbolinis.
Aukų skaičius, viršijantis 100 karių per dieną, yra nevertas miesto užgrobimo. Tačiau
„Rusijos mėsininkas“ pažadėjo Rusijos žmonėms, kad Donbasas bus išlaisvintas,
o kruvinas kelias į šį tikslą eina tiesiai per Bachmutą.

Tęsinį skaitykite 2023 02 08 „Utenyje“