Aktualijos

Kopimas į kalną

Jonas Vaiškūnas – Lietuvos etnoastronomas, fizikas, muziejininkas, Etninės kultūros globos tarybos narys, Aukštaitijos etninės kultūros globos tarybos pirmininkas, tautinio žinių ir gyvenimo būdo interneto portalo Alkas.lt įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius. Prigimtinio baltų tikėjimo bendruomenės „Romuva“ vaidila.
1996 m. Kulionių kaime, netoli nuo Molėtų astronomijos observatorijos, įrengė Senovinę dangaus šviesulių stebyklą, kurioje iki šiol kasmet paskutinį balandžio savaitgalį rengia kalendorinę šventę Jorę, priima ekskursijas ir skaito paskaitas apie senovinius šviesulių stebėjimo būdus, senąją baltų pasaulėžiūrą ir senąjį lietuvių Zodiaką.
Paskelbė per 40 mokslinių ir apie 400 mokslo populiarinimo straipsnių. „Utenio“ skaitytojai J. Vaiškūną pažįsta iš kasmėnesinių publikacijų apie žvaigždes.
2022-ųjų pabaigoje J. Vaiškūnui paskirta garbinga Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija, kuri skiriama kasmet Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems lietuviams už išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje, reikšmingą kūrybinę, mokslinę veiklą ir kitus darbus, susijusius su lietuvių etninės kultūros tradicijų plėtojimu, tautinės savimonės puoselėjimu ir etnokultūriniu ugdymu.
Šiandien J. Vaiškūnas mūsų redakcijos svečias, o jį kalbina Vytautas Kazela.

Tęsinį skaitykite 2023 02 04 „Utenyje“