Aktualijos

Europos judumo savaitė Utenoje

Rugsėjo 16–22 d. vyksta Europos judumo savaitė, kurios tikslas – mažinti transporto spūstis ir oro taršą miestuose, skatinti žmones išbandyti įvairius judumo sprendimus: važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu, eiti pėsčiomis. Šių metų tema – ,,Žingsniuokime kartu“, o šios savaitės akcentas – ,,Diena be automobilio“. 
Europos judumo savaitei paminėti Utenos rajono savivaldybėje vyksta įvairūs renginiai. Buvo organizuotas šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimas Vyžuonos parke, akcija „Važiuok be automobilio“ Utenos miesto gatvėse. Šią savaitę dar vyks šie renginiai:
–  mankštos suaugusiesiems (rugsėjo 19 d. nuo 18 val. ir 19 val. Utenos ,,Saulės“ gimnazijoje);
–  jogos užsiėmimai (rugsėjo 20 d. 19 val. Utenos visuomenės sveikatos biure, Utenio a. 7);
– dviračių žygis (rugsėjo 18 d. 16.30 val. išvykimas iš Utenio aikštės pro Vyžuonėlių dvaro parką iki Sirutėnų kaimo). Neturinčius dviračių ar mėgstančius vaikščioti kviečiame susitikti tuo pačiu laiku Utenio aikštėje ir keliauti pėsčiomis į Sirutėnus (Sudeikių sen.);
– rugsėjo 16–20 d. vyksta edukaciniai renginiai ir veiklos Utenos mokykloje-vaikų darželyje „Eglutė“. 
Taip pat Utenos miesto gyventojus ir svečius kviečiame jungtis prie akcijos ,,Diena be automobilio“ ir bent vienai dienai palikti automobilį namuose, rinktis aplinkai draugiškesnes transporto priemones (visuomeninį transportą, dviratį) ar keliauti pėsčiomis. 
Atkreipiame dėmesį, kad rugsėjo 20-ąją UAB Autobusų parkas mieste keleivius veš nemokamai. 

Utenos rajono savivaldybės administracija