Aktualijos

Vizitas Pontinijoje: aptartas bendradarbiavimas ekonomikos ir turizmo srityse

Liepos 24–28 dienomis Utenos rajono savivaldybės delegacija, kurią sudarė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjai Henrikas Zabiela, Vidmantas Valinčius ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Linas Bražionis, su oficialiu vizitu viešėjo Pontinijoje (Italija).
Atvykusius į Pontiniją Utenos rajono savivaldybės atstovus pasitiko ne kartą Utenos miesto šventėse dalyvavęs Pontinijos miesto meras Carlo Medici. Vizito metu A. Katinui, H. Zabielai, V. Valinčiui ir L. Bražioniui buvo surengtas ne vienas susitikimas su C. Medici, uteniškiai taip pat susitiko su savivaldybės tarybos nariais, savivaldybės administracijos atstovais, įvairių įstaigų vadovais.
Vienas įspūdingiausių susitikimų – su pernykštėje miesto šventėje viešėjusiais Pontinijos kamerinio choro dalyviais. Choras Utenos rajono savivaldybės atstovus sutiko su sveikinimais, dainomis, vaišėmis. Temperamentingi italai uteniškių delegacijai negailėjo padėkų už įsimintiną priėmimą Utenoje. Už svetingumą ir dėmesį choristams taip pat dėkojo Pontinijos miesto meras C. Medici.
Liepos 26 d. Pontinijoje buvo surengta Šv. Onos, Pontinijos globėjos, šventė. Miesto gatvėmis vyko įspūdinga procesija, kurioje dalyvavo ir uteniškių delegacija. Procesija baigėsi šv. Mišiomis, vykusiomis po atviru dangumi.
Vizito metu Utenos rajono savivaldybės atstovai buvo supažindinti su miesto kraštotyros muziejumi, gilų įspūdį palikusiu „Piana delle Centro agrari i militari“ muziejumi, lankėsi Ninfos soduose, stebėjo fontano, alsuojančio ugnimi, programą.
Susitikime su C. Medici miesto savivaldybėje buvo aptarta ir įvertinta 22 metų bendradarbiavimo ir draugystės tarp Utenos ir Pontinijos miestų patirtis. Pontinijos miesto meras kalbėjo apie plačias bendradarbiavimo galimybes ekonomikos ir turizmo srityse. Ateityje planuojama konkretizuoti abiejų savivaldybių veiksmus, kaip būtų galima Utenos verslą bei turizmą pristatyti Pontinijoje, o Utenoje – Pontinijos verslą ir turizmą.
Baigiantis susitikimui Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas pakvietė Pontinijos atstovus atvykti į šių metų Utenos miesto šventę, vyksiančią rugsėjo 7 d. Kvietimą italai mielai priėmė. Tad reikia tikėtis, kad temperamentinguosius italus miesto šventėje pamatysime ir šiemet.
Utenos rajono savivaldybės administracija