Aktualijos

Virto medžiai, tūkstančiai vartotojų liko be elektros, gatvėms barstyti – tūkstantinė suma

Rasa MILERYTĖ. Sausio 26–27 d. Lietuvoje siautė seniai regėta pūga, iškrito rekordinis sniego kiekis. Kelininkai, gaisrininkai ir elektrikai buvo užversti darbu. UAB „Utenos komunalininkas“ direktorius Rimanats Kaušylas sakė tokio snygio neregėjęs jau kelerius metus. Šiomis dienomis kritęs sniegas išsiskyrė savo drėgnumu ir svoriu. Toks sniegas limpa prie valymo įrenginių, todėl komunalininkams buvo ypač sunku valyti kelius. Pašnekovas informavo, kad keliai buvo valomi visu pajėgumu, tačiau nuvalius dėl snygio jie vėl netrukus pasidengdavo sniegu. Tas pačias gatves ir kelius teko valyti po keletą kartų.
„Tikrai labai sunkus atvejis pasitaikė. Ištisai snigo, tad darbuotojai vos grįžę į garažą nuvalę gatves apsisukdavo ir važiuodavo vėl tų pačių gatvių valyti. Per tas dvi dienas žmonės dirbo po 12 valandų per parą“, – kalbėjo R. Kaušylas.
Pašnekovas teigė, kad automobiliai galėjo važinėti gatvėmis, tačiau eismo sąlygos buvo sudėtingos. Pasidomėjus, kuriose gatvėse ar rajono keliuose sąlygos buvo sudėtingiausios, R. Kaušylas sakė, kad panašios sudėtingos sąlygos buvo būdingos visiems keliams. (Tęsinys 2021 02 03 laikraštyje)